Moda na Mazowsze – numer (03) 01/2016

Trzeci zeszyt magazynu "Moda na Mazowsze" - podróż przez 6 zmysłów już wydrukowany. W formie elektronicznej znajdziecie go na naszych stronach oraz na stronach MROT. Zapraszamy do czytania!

MNM3-OKL-duza

Moda na Mazowsze, numer 01 (03) /2016 - ściągnij w formacie PDF

SPIS TREŚCI

Kalendarium mazowieckie ............................ 4

Odkryj na nowo Warszawę Chopina ............................ 6

Sanniki na Szlaku Chopinowskim ............................ 8

Mazowiecki Szlak Tradycji ............................ 10

Mazowsze otworem stoi ............................ 12

Żółta Dama na Wielkim Gościńcu Litewskim ............................ 14

Płock - klejnot Mazowsza ............................ 16

Mazowiecki etno-design - odczarowywanie folku ............................ 19

Mazowiecka Wielkanoc ............................ 20

Wielkanoc za mazowieckim stołem ............................ 22

Mazowiecka Micha Szlachecka - Smaki, tradycje i folklor ............................ 26

Biegiem przez Mazowsze ............................ 28

Powiat otwocki Stolicą Kultury Mazowsza ............................ 30

Zainspirowani Mazowszem ............................ 32

MROT - lista członków ............................ 34

Mazowiecki System Informacji Turystycznej ............................ 35


Zawartość wszystkich numerów w zakładce: WYDAWNICTWA/Moda na Mazowsze/


Moda na Mazowsze - podróż przez 6 zmysłów...

PODRÓŻ
Świat otrząsa się z zimowego letargu. Budzi się natura, ożywia życie kulturalne, a targowe i turystyczne zyskuje zastrzyk świeżej energii. Na nowe doznania szykują się także wszystkie zmysły. Smak, zapach, słuch, wzrok i dotyk są gotowe na doświadczanie. Na poznawanie nowego i odkrywanie tego, co od wieków osadzone w historii i tradycji.

MAZOWSZE
Czy jest lepszy sposób na zdobywanie nowych wrażeń niż podróż? Zapraszamy na wyprawę po Mazowszu, na kolekcjonowanie doznań i przeżyć, których nie będzie można zapomnieć, ponieważ zostaną wchłonięte każdą komórką ciała rozbudzonego przez wiosnę.

SMAK
Oto smaki Mazowsza: mazowiecki mazurek wielkanocny i świeżo upieczone ciasto z najlepszej mazowieckiej mąki. I prosto z Mazowieckiej Michy Szlacheckiej wyroby z karpia – pasztet i kiełbasa. Do tego bęcwały, podlaskie pampuchy, nalewka ze schizandry i inne regionalne i lokalne przysmaki, które można znaleźć w karczmach i na jarmarkach. Jak to wszystko smakuje! A jak pachnie!

WĘCH
Ale są też zapachy ziemi budzącej się do życia, wody, do której w dniu wiosennego przesilenia zostanie wrzucona Marzanna, i jest smagnięcie wiatru na twarzy w czasie jednego z wielu biegów organizowanych na całym Mazowszu od końca lutego do późnej jesieni.

SŁUCH
Są też dźwięki muzyki. Koncerty chopinowskie w Sannikach i Żelazowej Woli oraz w Warszawie, a także wybrzmiewający w Płocku chorał gregoriański.

WZROK
Chopina można na Mazowszu nie tylko usłyszeć, ale też... zobaczyć, a nawet uwiecznić na zdjęciu. Warto też chwytać obiektywem gigantyczne i barwne palmy kurpiowskie, kraszanki barwione wywarem z kory dębu, cebulowych łupin albo listków młodego żyta, a także cudowne rękodzieło i piękne meble z mazowieckim etno designem zaprojektowane przez Anię Leę Chojnacką.

DOTYK
Trudno nie dotknąć drewna inkrustowanego mazowieckimi wzorami, nie sprawdzić faktury wzorów z tradycyjnych wycinanek. Historii i tradycji można również dotknąć podczas podróży w czasie i przestrzeni: do miejsc pamiętających zupełnie inną rzeczywistość, ludzi inaczej odzianych, a przecież przeżywających wiosnę równie intensywnie i zmysłowo jak współcześni odkrywcy uroków Mazowsza.

WŁĄCZ WSZYSTKIE ZMYSŁY
Posmakuj Mazowsza wiosną. Poczuj, jak pachnie. Dotknij przeszłości i teraźniejszości. Zobacz wszystkie kolory i kształty tego niezwykłego regionu. Wysłuchaj opowieści, jakich nie usłyszysz nigdzie indziej. Poznaj Mazowsze: zmysłowe i pełne pasji.

www.modanamazowsze.pl

Zawartość poprzedniego zeszytu MnM: MnM (02) 01/2015

...