Polska – powiat koniński My już pływamy! A Ty?

Od razu rozwiejmy wszelkie wątpliwości: w całej Wielkopolsce nie ma lepszych warunków do uprawiania sportów wodnych niż na wodach jezior konińskich. Brzmi nieskromnie? Pewnie tak, ale nie potrzeba skromności, kiedy rzecz dotyczy naszego wypoczynku. Tego, na który czekamy zwykle cały rok.

Skoro mamy go spędzić przyjemnie i na wodzie, to nie pozostaje nic innego, jak skorzystanie z bogatej gamy atrakcji, jakie czekają w powiecie konińskim na miłośników wodnego i aktywnego wypoczynku. I tu druga – głośno głoszona – kwestia: czekamy na miłośników wszystkich sportów! Nie ma bowiem problemu, gdy masz żaglówkę i chcesz popływać od Konina, poprzez jeziora ślesińskie, aż do Gopła. Bo atrakcją będą śluzowania na kanałach łączących ze sobą te piękne jeziora. Ale żaglówki to dopiero początek: kajaki, windsurfing, wakepark w Ślesinie, narty wodne czy popularne skutery. Do tego wiele ośrodków wypoczynkowych i plaże z kąpieliskami.

Co zatem należy zrobić po podjęciu decyzji o wypoczynku na Wielkiej Pętli Wielkopolski w powiecie konińskim? Na początek trzeba wybrać miejsce na bazę. Aby nie tracić czasu, zajrzyj na stronę www.powiat.konin.pl.

W zakładce Turystyka sprawdź, jak wiele różnorodnych kwater, ośrodków czy hoteli masz do dyspozycji. Kiedy natomiast myślisz o zwodowaniu łodzi, wybierz marinę w Ślesinie lub przystań w Pątnowie (północna część Konina). Po całym spędzonym aktywnie dniu trzeba też pomyśleć o jedzeniu, a jak sił wystarczy, to także o zwiedzaniu okolicy. Pomocna w tym przypadku również będzie strona internetowa powiatu konińskiego, a na niej zakładka Baza Gastronomiczna. Co można polecić turystom, miłośnikom zwiedzania? Warto zajrzeć do sanktuarium w Licheniu, obejrzeć klasztor w Bieniszewie, skanseny w Biczu czy Budzisławiu. Jeśli sił wystarczy, można też wspinać się i „fruwać” w parkach linowych w Kleczewie czy Ślesinie.

Wielka Pętla Wielkopolski w powiecie konińskim daje wodniakom wielkie możliwości.

www.powiat.konin.pl

...