POLSKA – WROCŁAWSKIE ZOO

Spotkanie z rekinem, podziwianie podwodnych harców rodziny hipopotamów, wyścig z pingwinami, podglądanie ptaków w zielonej gęstwinie… to tylko niewielki fragment szlaku wiodącego przez Afrykarium we wrocławskim zoo!

Okres wakacyjny nieodłącznie kojarzy się z wypadami w plener. W planach spędzania wolnego czasu nie można pominąć Wrocławia, który oferuje mnóstwo atrakcji. W stolicy Dolnego Śląska znajduje się bowiem wyjątkowy ogród zoologiczny. Jest najstarszym i najbardziej znanym tego typu miejscem w Polsce. Mieści się w nim unikatowe Afrykarium, oceanarium poświęcone zwierzętom jednego kontynentu – Afryki.

Wizyta na Czarnym Lądzie
Trasa zwiedzania Afrykarium wije się na długości niemal kilometra i prowadzi przez pięć krain Czarnego Lądu. Podróż rozpoczyna się od plaży Morza Czerwonego, następnie szlak zanurza się w jego wodach, odkrywając bajecznie kolorową faunę rafy koralowej. Dalej ślady prowadzą do Afryki Wschodniej. W tym miejscu można podglądać życie podwodne hipopotamów, tilapii oraz endemicznych ryb jezior Wielkich Rowów Afrykańskich.

Kolejny etap prowadzi przez Kanał Mozambicki, w którym dominują rekiny, płaszczki i ryby głębinowe. Wizyta w tym miejscu zapewne wywoła dreszczyk emocji, bowiem ten niezwykły świat zwiedzający obserwują, przechodząc przez prawie 20-metrowy akrylowy tunel podwodny.

Wybrzeże Szkieletów w Namibii zaprasza do wraku statku, w którym z kilku punktów widokowych można podziwiać pingwiny przylądkowe i kotiki afrykańskie. Bliski kontakt i możliwość obserwacji dzikich harców tych przesympatycznych zwierząt zapewniają rzędy ogromnych szyb.

Ostatnią krainą jest Dżungla Kongo, gdzie temperatura sięga niemal 300C, wilgotność zaś wynosi 60%. W otoczeniu egzotycznej roślinności natura ponownie zaskakuje. Żyją tu obok siebie niebezpieczne krokodyle nilowe i łagodne manaty, nazywane syrenami. Pobyt wśród bujnej roślinności umila śpiew egzotycznych ptaków.

Afrykarium jest mozaiką, w której każdy ekosystem zapowiada nową przygodę – wrażenia estetyczne, zwierzęta, charakterystyczne warunki atmosferyczne tworzą spójny obraz Afryki. Wrocławski ogród zoologiczny położony na 33 ha ma jednak więcej do zaoferowania. Zorganizowano w nim bowiem miejsca tematyczne, którym nadano charakterystyczne nazwy m.in. Odrarium, Terrarium, Sahara, Madagaskar, Akwarium, Małpiarnia, Małpy człekokształtne, Słoniarnia, Terai, Ranczo z Dziecińcem.

Warto zajrzeć także do pawilonu Klimat, ludzie, zwierzęta. Nie ma w nim zwierząt, są natomiast ekspozycje multimedialne oraz gry i zabawy edukacyjne.

Bądź przyjacielem zwierząt
Podczas wizyty w zoo należy pamiętać, że jest ono domem zwierząt, dlatego należy przestrzegać swego rodzaju savoir-vivre’u. Nie wolno karmić zwierząt, a podczas fotografowania trzeba pamiętać o wyłączeniu lampy błyskowej.

Wrocławski ogród angażuje się w ratowanie zagrożonych gatunków w środowisku naturalnym. Wspiera programy ochrony zwierząt, uczestniczy w akcjach ratunkowych, prowadzi działania edukacyjne. Jest akredytowanym członkiem Światowego i Europejskiego Stowarzyszenie Ogrodów Zoologicznych i Akwariów, współpracuje z Międzynarodową Unią Ochrony Przyrody. Wrocławskie zoo współtworzy również Międzynarodowy System Informacji o Gatunkach Species 360 i działa zgodnie z Konwencją o Międzynarodowym Handlu Zagrożonymi Gatunkami Dzikiej Fauny i Flory (CITES).

CENNIK

• bilet normalny jednorazowy – 45 zł/os. • bilet ulgowy jednorazowy – 35 zł/os.

• bilet studencki jednorazowy – 40 zł/os. • bilet rodzinny jednorazowy (2 osoby dorosłe + maks. 3 dzieci) – 150 zł

Oferta dla grup
• bilet grupowy normalny jednorazowy – 35 zł/os. (min.15 osób)
• bilet grupowy ulgowy jednorazowy – 25 zł/os. (min. 10 osób)

Oferty specjalne
• bilet rodzinny jednorazowy rodzina plus (2 osoby dorosłe + maks. 3 dzieci) z wrocławską kartą rodzina plus w każdy dzień tygodnia – 120 zł
• rodzinny poniedziałek jednorazowy(z wyłączeniem dni wolnych od pracy) obejmuje 2 osoby dorosłe + maks. 3 dzieci – 120 zł
• studencka środa jednorazowy studencki (z wyłączeniem dni wolnych od pracy) – 25 zł/os.
• czwartek jednorazowy bilet dla emerytów, rencistów, osób niepełnosprawnych i opiekunów niepełnosprawnych (z wyłączeniem dni wolnych od pracy) – 15 zł/os.

KUP BILET ONLINE
http://bilety.zoo.wroclaw.pl/
Sprawdź atrakcje dodatkowe, np. pokazowe zwierząt.

Godziny Otwarcia

Kwiecień
–wrzesień 2017
Kasy, POK, wejście Teren

zoo

Afrykarium Pawilony
poniedziałek–czwartek 9 –17 9 –18 9 –18 9 –18
piątek, sobota,
niedziela i święta
9 –18 9 –19 9 –19 9 –19

...