POlska – Puszcza Bialowieska – Zwolnij naturalnie

Marzycie o wygodnym odpoczynku w otoczeniu harmonijnych pejzaży, spotkaniach z dziką przyrodą, pełnym relaksie i dobrym jedzeniu?
Region Puszczy Białowieskiej spełni wasze marzenia!

Skarbiec natury
Tonąca w zieleni lasów kraina wabi pięknem przyrody, wyborną regionalną kuchnią i ekscytującą kulturą. Wzrok przyciąga mozaika krajobrazów, lasów, łąk i pól pociętych dolinami meandrujących rzek Narwi i Narewki oraz lśniących taflami zalewów Bachmaty, Repczyce i Siemianówka. Crème de la crème to Puszcza Białowieska – skarb światowego dziedzictwa z listy UNESCO. Szósta część puszczy znajduje się w granicach Białowieskiego Parku Narodowego, najstarszego w Polsce, utworzonego w 1921 r., a pozostały obszar jest Leśnym Kompleksem Promocyjnym ,,Puszcza Białowieska”. Prastare dęby szumią pasjonującą opowieść…

Bogactwo możliwości
Region szczodrze obdarzony przez naturę sprzyja różnym formom aktywności. Przechadzki i wycieczki szlakami pieszymi, nordic walking i ścieżkami edukacyjnymi, rowerowe eskapady ciekawymi szlakami rowerowymi (polecamy Wschodni Szlak Rowerowy Green Velo), spływy kajakowe czy poszukiwania skarbów podczas odkrywczych questów – wybierajcie sami. Ponad 600 km
solidnie oznakowanych szlaków, biegnących przez puszczę i w jej pobliżu, przez podlaskie miasteczka i wsie ukazuje to, co w regionie najpiękniejsze: przyrodę, kulturę i tradycję.

Turystyczne drogowskazy
Planując wyjazd, weźcie pod uwagę zaskakująco przyjemną gamę możliwości i ofert. Być może zainteresuje was luksusowy weekend w gościnnych hotelach i pensjonatach, odkrywanie z przewodnikiem tajemnic puszczy albo wiejskie SPA w urokliwej Dolinie Górnej Narwi – regeneracja sił witalnych w Gorącej Beczce, Ruskiej Bani i Chacie oraz poznawanie malowniczej Krainy Otwartych Okiennic w jednym. A może wybierzecie komfortowy, romantyczny i odprężający pobyt w salonie SPA w Hajnówce lub Białowieży? A dzieci? Najmłodsi wspaniale będą się bawić w Chatce Baby Jagi. Zanurzą się w zaczarowanym świecie bajek, ugotują zupę z… pająków i sprawdzą swoją prawdomówność na wadze kłamstwa. Po dniu pełnym wrażeń czas na porządny posiłek. W gościńcach, restauracjach, zajazdach w Białowieży, Hajnówce czy Narewce do wyboru są smakowite dania kuchni polskiej, rosyjskiej, białoruskiej i ukraińskiej, a na deser marcinek hajnowski. Jako pamiątki z podróży zabierzecie ze sobą między innymi ser carski, miody z leśnej pasieki, przyprawy i herbatki ziołowe. Zapraszamy na wakacje!

Centrum Turystyki Regionu
Puszczy Białowieskiej
- Starostwo Powiatowe w Hajnówce
LOT „Region Puszczy Białowieskiej”
ul. 3 Maja 45, 17-200 Hajnówka, tel. 85 682 43 81, fax 85 682 51 41
e-mail: turystyka@powiat.hajnowka.pl, biuro@lot.bialowieza.pl
www.powiat.hajnowka.pl/ctrpb, www.lot.bialowieza.pl

 

...