POLSKA – JAWOR – Święto Chleba i Piernika 2017

Wielkimi krokami zbliża się tegoroczna edycja Święta Chleba i Piernika, imprezy, która wyrosła z tradycji jaworskiej ziemi, z bogato zapisanych kart jej historii. To wyjątkowe święto jest kontynuacją organizowanych przez lata Międzynarodowych Targów Chleba. Już dziś zapraszamy do przeżycia niezwykłej i „smacznej” przygody w Jaworze na Dolnym Śląsku.

W ciągu trzech dni imprezy mistrzowie piekarnictwa z całej Polski i z zagranicy prezentować będą swoje wypieki, a na stoisku animacji piekarniczych z bliska będzie można się przyjrzeć prawdziwym dziełom sztuki. To właśnie tu powstają wspaniałe bochny, dziesiątki form i setki smaków, wypiekanych od początku do końca na oczach gości. W roli głównej – chleb jaworski. Jego siła tkwi w smaku, a skład i receptura są dalekie od wielkoprzemysłowych produkcji.

Zapach cynamonu i przypraw korzennych zaprowadzi Państwa wprost na stoiska z piernikami. Receptury z XVI w. i współczesne, a do tego kolorowy lukier, finezyjne kształty i wyborny smak.

Przed nami kolejna edycja konkursu na „Rzeźbę Piekarsko-Cukierniczą”, po raz kolejny wybrany zostanie również „Piekarz Roku”. W niedzielne przedpołudnie zapraszamy na „Dolnośląskie pieczenie chleba”, czyli konkurs na najlepszy i najsmaczniejszy chleb charakterystyczny dla danej miejscowości, regionu. Do udziału w nim zaprosiliśmy samorządowców, którzy w towarzystwie piekarzy i cukierników przystąpią do rywalizacji o miano „Dolnośląskiego Wypieku Roku”.

Jak co roku Święto Chleba i Piernika będzie obfitowało w występy muzyczne w stylu folk, które zapewnią nam zaproszone zespoły z miast partnerskich. Goście z Ukrainy, Włoch, Niemiec i Czech, a także przyjaciele z Niepołomic, uświetnią naszą imprezę swoimi popisami artystycznymi.

Podczas wieczornych koncertów będziemy się bawić przy największych przebojach utalentowanej artystki– Natalii Nykiel oraz jednego z najpopularniejszych piosenkarzy polskiej sceny muzycznej, Grzegorza Hyżego. Zapowiada się „pyszna” zabawa

Na deser Piernik – czy w tym roku znów uda się pobić rekord na najdłuższy piernik w Polsce, który obecnie wynosi 46, 10 m?

Do zobaczenia!

www.schip.jawor.pl

www.facebook.com/schip.jawor

...