Polska – Morze jesienią i zimą

Dlaczego warto przyjechać jesienią i zimą nad polskie morze

1. Cisza i spokój
Jesienno-zimowy wyjazd nad morze – w przeciwieństwie do letniego – sprzyja wyciszeniu, relaksowi, kontemplacji.

2. Brak tłumów na plaży
To chyba najważniejszy argument. Podczas kiedy latem plażowanie najczęściej odbywa się w towarzystwie kilkuset innych osób, jesienią i zimą plaża się wyludnia. Nawet jeżeli wybieramy się na spacer w popularnych godzinach, ludzi jest znacznie mniej – można śmiało iść przed siebie i dać zahipnotyzować się falom:)
Spacer brzegiem morza z Chłapowa do Władysławowa ok. 30 min. lub do Jastrzębiej Góry /1 h/
Niezbędny: odpowiedni ubiór, aparat fotograficzny

3. Przepiękny krajobraz
Myślę, że latem nie mamy szansy zobaczyć nawet ułamka tego piękna. Zimą, kiedy plaża jest niemal pusta, brzeg morza i nasze klify zasnute śniegiem, a kolory niespotykanie harmonijne, polskie morze jest bardzo malownicze i kojące.

4. Świetne warunki do aktywności fizycznej i zadbania o wygląd
Zdecydowanie lepsze niż latem – ze względu na mniejszą ilość ludzi. Jesienno-zimowe spacery brzegiem morza hartują, dotleniają i wzmacniają mięśnie

5.Większa ilość jodu
Bałtyk zalicza się do mórz o największym nasyceniu jodem, a jesienią i zimą (listopad-marzec), szczególnie podczas silniejszych wiatrów, jest jego najwięcej. Jod pełni w naszym organizmie ważną rolę przede wszystkim regulując pracę tarczycy. To ważny argument szczególnie dla osób z niedoczynnością, ale nie tylko, bo odpowiednia praca tarczycy ma wpływ na cały nasz organizm: od kondycji psychicznej i poziomu energii, przez utrzymanie właściwej wagi, po szereg funkcji zachodzących na poziomie komórkowym.

Chłapowo w okolicach Władysławowa. 120 pln za 2 osoby/doba poza sezonem za dwupoziomowy apartament, ogrzewanie centralne + kominek dla stworzenia atmosfery wraz z zapasem drzewa, aneks kuchenny w pełni wyposażony „jest możliwość skorzystania, z cateringu lub zamówienia dań z okolicznych czynnych cały rok restauracji / barów. zwierzaki u nas mile widziane. nowoczesne wnętrza stworzone dla wymagających, lokalizacja 200 m od naturalnej atrakcji chłapowa wąwozu chłapowskiego – 15 minutowy spacer na dziką plażę. cisza i spokój, doskonale powietrze.pobyt w czerwonych żaglach to gwarancja dobrego wypoczynku od zgiełku i pędu miasta. ZAPRASZAMY

 

tel.: 665 847 409
email: biuro@czerwonezagle.pl
www.czerwonezagle.pl
FB: Czerwone Żagle Apartamenty

...