W scenerii obiektów Szlaku Architektury Drewnianej w Małopolsce odbywa się niezwykły Festiwal. Zabytkowe kościoły, cerkwie, dwory, a także skanseny i miejscowości z drewnianą zabudową, rozbrzmiewają muzyką.

Wystarczy spojrzeć na wnętrza świątyń pokryte polichromiami, kilkusetletnie rzeźby, obrazy, ołtarze, ikonostasy, by przenieść się w inny wymiar. Wystarczy wybrać się na spacer do skansenów i małopolskich miasteczek z drewnianymi budynkami, by podczas plenerowych wydarzeń oderwać się od codzienności i odnowić zapasy życiowej energii.

Latem w różnych zakątkach „drewnianej Małopolski” zagrają znani muzycy zaprzyjaźnieni ze Szlakiem. Wysłuchamy koncertów muzyki klasycznej w interpretacji wybitnych artystów, profesorów i absolwentów Akademii Muzycznej w Krakowie oraz Akademii Muzycznej w Katowicach. Nie zabraknie także muzyki autorskiej, powstałej w wyniku połączenia pasji i prywatnych zainteresowań muzyków – nie tylko jazzu, ale także polskich, ukraińskich i łemkowskich ludowych brzmień, muzyki z Azji i Europy, Bałkanów (Serbia i Bułgaria), czy muzyki klezmerskiej.

Na 2015 rok przypada 9. edycja festiwalu Muzyka Zaklęta w Drewnie.

Zapraszamy. Przyjedźcie by słuchać głosów śpiewaków oraz dźwięków skrzypiec, wiolonczeli, klawesynów, fortepianów, gitar, mandoli, kontrabasów, fletów i instrumentów perkusyjnych – brzmienia zaklętego w drewnie.

W ramach reminiscencji i promocji festiwalu dwa występy z edycji 2014 roku.

Utwór w wykonaniu Susanny z zespołem, zarejestrowany we wnętrzu kościoła św. Michała Archanioła w Binarowej.

Pieśń w wykonaniu Zespołu Wokalnego Ensemble QuattroVoce z Białegostoku, zarejestrowany we wnętrzu cerkwi św. Dymitra w Złockiem.

5.-MZwD_plakat_2015

www.drewniana.malopolska.pl
www.facebook.com/MuzykaZakletaWDrewnie
www.facebook.com/drewniana.malopolska
www.mot.krakow.pl

Projekt zrealizowano przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego. Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Partnerem 9. już edycji festiwalu Muzyka Zaklęta w Drewnie 2015 jest MUSZYNIANKA.