Polecamy serię książek – PODRÓŻNIKÓW – przeznaczonych dla dzieci w wieku powyżej 6 lat.
Autorami są nasi autorzy Anna i Krzysztof Kobusowie.

Wydawcą serii jest MAC Edukacja.

Podróżownik to książka, która jest dla dziecka najlepszą pamiatką z podróży. W jednym miejscu zbierze ono swoje wspomnienia, a jednoczesnie lepiej pozna odwiedzane miejsca. Zadania i zagadki pozwolą dziecku na kreatywną zabawę. Puste strony wypełni własnymi pracami.

podrozownik_POLSKA_WP

WYBRZEŻE POLSKI
A może nad morze? Wyruszcie na wybrzeże Polski. Znajdują się tu niezwykłe domy  w kratkę, konie w butach i bursztynowy niedzwiadek. Dzięki Podrózownikowi dowiecie się, dlaczego morze jest słone, skad wzięły się mikołajki i piasek na plaży. Tu znajdziecie bardzo dziwny las, poznacie ptasich rozbójników i dowiecie się, dlaczego flądra nie została królową ryb. Czy wiecie, gdzie jest pustynia nad wodą, królestwo drewnianych zabawek i miasto jak gwiazdka z nieba? To wszystko jest na wybrzeżu – wyrucie na odkrycie jego sekretów!

 

podrozownik_POLSKA_WiM

WARMIA I MAZURY
Za górami, za lasami jest kraina jak z bajki. Mazury i Warmia to setki jezior, zamki krzyżackie i bogaty świat roślin i zwierząt. Dzieki Podróżownikowi dowiecie się, kim jest ryba z wąsami, dlaczego rośliny są zielone, a żaby bywają niebieskie. Poznacie sekrety mrówek i bocianów, popłyniecie statkiem po trawie i weźmiecie udział w wielkiej bitwie pod Grunwaldem. Wyruszcie na Warmie i Mazury, na spotkanie przyrody i przygody!

 

 

podrozownik_POLSKA_TATRYTATRY I PIENINY
Tatry i Pieniny to góry pełne legend, tajemnic i niezwykłych miejsc. Dzięki Podróżownikowi dowiecie się, jak powstały góry, gdzie sa Trzy Korony, czy Rysy umieją rysować oraz co łaczy Order Uśmiechu ze Świętym Mikołajem. Odwiedzicie wioskę, w której myje się domy, zamek z ukrytym skarbem Inków i spotkacie mieszkanców Tatr. Ruszajcie w góry po przygody!

 

 

 

podrozownik_TURCJA

TURCJA
To niezwykłe, ile rzeczy zawdzięczamy Turcji! To własnie stąd pochodził św. Mikołaj, koń trojański, a po niebie latał skrzydlaty koń − Pegaz. Turcja dała światu lody (które się nie roztapiają!), pyszną chałwę i tulipany. Dzięki Podrózownikowi znajdziecie domy-ule, wulkany i miasto kotów. Odwiedzicie Bawełniany Zamek pełen ciepłej wody, zamieszkacie w domku na drzewie i przespacerujecie sie z Piekła do Nieba. Poznacie sekrety morza i skalne labirynty Kapadocji. Ruszajcie po przygode!

 

 

podrozownik_CHORWACJA

CHORWACJA
Chorwacja jest niesamowita! Znajduje się tu ponad tysiąc wysp, miasto zbudowane w pałacu, pies morski (który wcale nie jest psem!) i pies w łatki, czyli dalmatyńczyk (pochodzący z Dalmacji!). Dzieki Podróżownikowi dowiecie się, jak powstały wyspy, kim jest Stara Dama i skąd się wzieły kolorowe Jeziora Plitwickie. Odwiedzicie sierociniec dla misiów i lecznice dla ptaków, sprawdzicie, co wspólnego ma jajko z dawnymi budowlami i znajdziecie najmniejsze miasto świata. Chorwacja to plaże, przyroda i przygoda – wyruszcie na ich spotkanie!

 

podrozownik_EGIPTEGIPT
Piramidy, najdłuższa rzeka Afryki i największa piaskownica świata. W Egipcie nie sposób się nudzić! Czekają tu na was Nemo, tajemniczy Sfinks i mumie. Dzięki Podróżownikowi dowiecie się, jak wygladają okrety pustyni, kim byli dawni bogowie i jakie skarby kryją się w palmie. Poznacie sekrety Sahary, biblijne miejsca i oazy. Rozszyfrujecie hieroglify i zanurkujecie w Morzu Czerwonym. Wyruszcie na spotkanie przygód w Egipcie!

 

O autorach:
Anna i Krzysztof Kobusowie to rodzice Michasia i Stasia oraz opowiadacze historii. Fotografują, blogują, robią multimedialne pokazy i piszą książki podróżnicze. Mają na koncie ponad 30 książek i albumów (z czego większość o Polsce), seria Podróżowników jest ich debiutem dla dzieci.
www.travelphoto.pl
www.malypodroznik.pl
https://magazynswiat.pl/team-view/anna-olej-kobus