Okres porewolucyjny objawił się istnym fermentem na artystycznej scenie Tunezji.

Wolności polityczne i społeczne, jakie wywalczyli sobie Tunezyjczycy w czasie arabskiej wiosny, tchnęły nowe życie w artystów, dając im na wielu polach nieznaną wcześniej swobodę i twórczy wiatr w żagle. To właśnie na tunezyjskiej Dżerbie w 2014 roku powstała największa galeria sztuki muralu na świecie Djerbahood, prawie 150 artystów z całego świata uwieczniło swoje dzieła na ścianach budynków starej dzielnicy żydowskiej na wyspie. W całym kraju powstaje coraz więcej galerii i małych sklepików wystawiających prace młodych oryginalnych lub już uznanych w świecie sztuki artystów rodem z Tunezji. W tej sferze kultury rewolucja trwa tu nadal, dlatego warto śledzić kierunki w jakich rozwijać się będą tutejsi artyści.

ART FAIR to projekt zrzeszający kilkunastu twórców muzyki, fotografii, rzeźbiarzy, projektantów mody, architektów oraz plastyków, którzy wystawią swoje dzieła w wielkim ogrodzie kawiarni Carpe Diem w tuniskiej dzielnicy La Marsa w dn. 7 i 8 sierpnia 2015. Niektóre z prezentowanych przedmiotów powstały specjalnie na to wydarzenie. Część dochodów ze sprzedaży dzieł zostanie przeznaczona na działalność stowarzyszenia Free Reporters.

Muzyka to kolejny nieodłączny element tunezyjskiego porewolucyjnego krajobrazu artystycznego. Brzmienia elektroniczne w wykonaniu kilku dj’ów z Tunezji i zza granicy będą zatem towarzyszyć odwiedzającym. Dwa dni imprezy to uczta nie tylko dla ducha, ale i dla ciała. Na miejscu otworzy się bar oraz stoiska z tunezyjskim street food’em.

Oto kilku ciekawych artystów, którzy będą obecni na Art Fair:

* Dekoracja wnętrz
Hajer Azzouz
www.hajerazzouz.com/fr

Marlo&Isaure
www.marlo-isaure.com

Ashref Chichini
www.designanddesign.com/ashref-chichini-kamel-fakhfakh-showcase-4769.html

* Fotografia
Hichem Driss
www.hdriss.com/hdriss/traces

Amel Guellaty
http://amelguellaty.com/

* Malarstwo, street art, sztuki wizualne
Va Jo
https://www.facebook.com/VAJO.street.art

Hela Lamine
http://helalamine.tumblr.com/Curriculum%20vitae

Meriem Bouderbala
http://www.artnet.com/galleries/galerie-patrice-trigano/artist-meriem-bouderbala/

Ymen Berhouma
www.universes-in-universe.org/eng/nafas/articles/2011/breath_of_freedom/img/23_ymen_berhouma

* Rzeźba
Noutayel Belkhadi 
tunisiartgalleries.com/index.php?option=com_content&view=article&id=669:noutayel-belkadhi