Wystawa na Placu Zamkowym w Warszawie z okazji 25-lecia Zjednoczenia Niemiec

Niemiecka Centrala Turystyki prezentuje na Placu Zamkowym w Warszawie specjalną wystawę z okazji 25 rocznicy Zjednoczenia Niemiec. Upadek muru berlińskiego 25 lat temu był jednym z najbardziej pamiętnych momentów w niemieckiej historii. – mówi Petra Hedorfer, prezes zarządu Niemieckiej Centrali Turystycznej. – Efektem zjednoczenia był również ogromny wzrost ruchu turystycznego. Przez te 25 lat na turystycznej mapie Niemiec pojawiło się mnóstwo nowych atrakcji, które prezentujemy jako 25 niezwykłych Perspektyw na Zjednoczone Niemcy – na wschodzie i zachodzie, północy i południu.

„Perspektywy na zjednoczone Niemcy” to wystawa pokazująca różnorodność turystycznych atrakcji Niemiec, w tym atrakcji trudno dostępnych przed zjednoczeniem, jak Park Narodowy Hainich (obecnie na liście dziedzictwa UNESCO), gdzie w okresie NRD znajdowała się baza wojskowa. Wyjątkowo interesujący jest także projekt „Zielony pas” – szlak turystyczny wzdłuż dawnej granicy wewnątrzniemieckiej, ciągnący się setkami kilometrów przez dolinę Łaby, góry Harzu, Las Turyński, pasmo górskie Vogtland, aż do granicy czeskiej. Wspaniały dla każdego turysty ceniącego piękno krajobrazów i historię, a prawdziwe wyzwanie dla rowerzystów i pasjonatów jazdy konnej czy wędrówek.

Tomasz Pędzik, dyrektor Biura Marketingu i Sprzedaży Niemieckiej Centrali Turystyki w Polsce dodaje: – 25 Perspektyw na Zjednoczone Niemcy to w istocie zaproszenie do najatrakcyjniejszych miejsc turystycznych w Niemczech, które po prostu trzeba zobaczyć, w których chociaż raz trzeba być. To obiekty wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO, liczne zabytki, parki krajobrazowe, miasta i miejscowości, bez których historia Niemiec, ale i Europy, byłaby dużo uboższa. A przy tym piękne, oryginalne i niepowtarzalne.

Niemiecka Centrala Turystyki

www.germany.travel