Jest takie miejsce na Węgrzech, w Neszmély, z którego widać ponad 40-kilometrowy odcinek doliny Dunaju. Za rzeką jest Słowacja, niespełna 80 km na wschód – Budapeszt, a zaledwie 10 km na zachód – Komarno z potężną twierdzą z czasów CK monarchii.

Borhotel Hilltop – czyli hotel winny utrzymany jest w rustykalnym stylu. Wznosi się na wzgórzu (Melegeshegy) nad Dunajem, a na stokach ciągną się krzewy winorośli. W jednym z kilku niewielkich pokojów można przenocować. Z kameralną restauracją na dole sąsiaduje wielka sala bankietowa. Hilltop jest więc równie  dobrym miejscem by się zatrzymać w podróży we dwoje, jak zorganizować imprezę firmową czy ważne wydarzenie rodzinne, zwłaszcza gdy ma się liczną rodzinę, bo zmieści się tam bez trudu sto osób z okładem.

Winiarnia założona u progu lat 90. XX wieku zyskała popularność w roku 1998, gdy jej sztandarowe wino, Neszmélyi Cserszegi Fűszeres 1997 wróciło z tytułem Białego Wina Roku z prestiżowego międzynarodowego konkursu “Wine Challenge”. Ponadto, właściciel winiarni zaangażował się osobiście w słynny Sziget Festival, imprezę muzyczną na wyspie na Dunaju (co do charakteru to takie madziarskie Roskilde), która ściąga latem do Budapesztu tysiące młodych fanów muzyki rozrywkowej z całej Europy.

INFO
Hilltop Neszmély Borhotel és Étterem: www.hilltop.hu


Materiał z cyklu “Europa na weekend”, przygotowanego przy wsparciu Mondial Assistance przez Klub Leniwca w ramach projektu medialno-promocyjnego dla Mercedes-Benz Polska.