W Langenlois, z klimatem starego miasteczka kontrastują nowoczesne winiarskie wytwórnie. Między innymi, tak prominentnych producentów jak Bründlmayer, Moosbrugger czy Jurtschitsch.

Jak wyglądają? Mniej lub bardziej romantycznie. Winiarnię ze zdjęć prowadzi jeden z najsłynniejszych austriackich winiarzy, Willi Bründlmayer.

Stalowe tanki do fermentacji, beczki w piwnicach – wszędzie czyściutko, wręcz sterylnie, niczym w aptece. Czy było coś niezwykłego? Beczki z akacji, na które zwrócił nam uwagę oprowadzający po winiarni pracownik. Mistrza, niestety, nie dane nam było zastać.

Godnym odnotowania jest natomiast fakt, że podczas zainicjowanego przez znawcę win musujących Toma Stevensona, międzynarodowego konkursu Champagne & Sparklin Wine World Championships (CSWWC) 2014, Bründlmayer 2008 Brut (Magnum) pokonało 650 innych win musujących z całego świata, i zostało nagrodzone tytułem “World Champion Austrian Sparkling Wine“.

INFO
Weingut Bründlmayer – Zwettlerstraße 23, Langenlois; www.bruendlmayer.at


Kliknij w zdjęcie (fot. P. Wroński) - pobierz opis modelu CLA 45 AMG (materiały prasowe producenta z 2013 r.)

Kliknij w zdjęcie (fot. P. Wroński) – pobierz opis modelu CLA 45 AMG (materiały prasowe producenta z 2013 r.)

Materiał z cyklu „Europa na weekend”, przygotowanego przy wsparciu Mondial Assistance przez Klub Leniwca w ramach projektu medialno-promocyjnego dla Mercedes-Benz Polska.