Piła – X Festiwal Nauki oraz IV Wielkopolski Festiwal Kultur i Podróży „To tu to tam”

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. St. Staszica w Pile  już po raz dziesiąty organizuje Festiwal Nauki – kilkudniowe przedsięwzięcie, które prezentuje nie tylko niezwykłe zagadnienia naukowe, ale umożliwia także spotkania z wyjątkowymi Gośćmi.

Z okazji jubileuszu wydarzenia, Uczelnia postanowiła połączyć siły i zorganizować  X Festiwal Nauki wspólnie z IV Wielkopolskim Festiwalem Kultur i Podróży „ToTuToTam” – przygotowywanym przez Stowarzyszenie „CZYSTY ŚWIAT”, skupiającym podróżników i pasjonatów odkrywania świata oraz innych kultur.

festiwal-kopia

Dzięki wspólnym wysiłkom od 4 do 9 kwietnia 2016 r. na terenie kampusu akademickiego PWSZ w Pile, gościć będziemy wielkie osobowości polskiego świata podróżniczego m.in.:

  • kapitana Krzysztofa Baranowskiego – żeglarza, kapitana jachtowego, twórcy Szkoły Pod Żaglami, który dwukrotnie samotnie opłynął kulę ziemską;
  • Tomasza Michniewicza – podróżnika, autora bestsellerowych reportaży książkowych, dziennikarza radiowego;
  • Arkadego Fiedlera, który kontynuuje podróżnicze pasje swojego znanego przodka.

Podczas festiwalowych wydarzeń nie zabraknie także wystaw – PRZEZ MONGOLSKIE BEZDROŻA – fotografiaElżbiety Dzikowskiej, prelekcji podróżników z całej Polski, pokazów naukowych, jak również prezentacji i filmów podróżniczych. Wszystkie te działania przybliżyć mają  nie tylko odległe krainy oraz wyjątkowe regiony Polski, ale otworzyć także na różnorodność kulturową.

Jednym z elementów Festiwalu będą także
OGÓLNOPOLSKIE KONKURSY:

  • konkurs fotograficzny pt. FOTOPODRÓŻE
  • konkurs na PREZENTACJĘ/ FILM Z PODRÓŻY dalekich i bliskich.

Nie zabraknie również NAUKI Z PRZYMRUŻENIEM OKA.

 

http://festiwal.pwsz.pila.pl

https://www.facebook.com/events/214303052245998/