Wiele osób nie zdecydowało się jeszcze na wykup wycieczki. Co zrobić, aby już teraz zagwarantować sobie bezpieczny urlop? O ile na idealną pogodę nie mamy wpływu, to na komfort ubezpieczenia owszem.  Już przy rezerwacji wycieczki warto zagwarantować sobie ochronę ubezpieczeniową, tak aby mogła ona zadziałać od razu po naszym wyjściu z biura. Takim produktem jest ubezpieczenie odwołania lub/i odwołania i przerwania podróży, które chroni nas już od momentu zakupu polisy i opłacenia pełnej składki na okoliczność nieprzewidzianych zdarzeń losowych przed wyjazdem. Wśród przyczyn rezygnacji wymienić można m.in. nagłe zachorowanie poświadczone zaświadczeniem lekarskim o przeciwskazaniach dotyczących podróży i wcale nie jest wymagana hospitalizacja. Dodatkowo akceptowane są także inne zdarzenia losowe, które mogą się pojawić w czasie pomiędzy wykupieniem a realizacją wyjazdu. Wśród osób ryzyka są również ujęci członkowie rodziny lub ich opiekunowie nieuczestniczący w wyjeździe, w tym teściowie, wnuki, konkubenci czy rodzeństwo i inni. Dodatkowym atutem jest możliwość anulacji takowej polisy przed rozpoczęciem wyjazdu, jeżeli podróż została odwołana przez organizatora lub jeżeli Klient zmieni rezerwację na inną podróż i dla nowej zostanie zawarte nowe ubezpieczenie.

Dlaczego i kiedy potrzebuję ubezpieczenia kosztów leczenia?
Ubezpieczenie kosztów leczenia jest najważniejszym rodzajem ubezpieczenia. Choroba może przytrafić się również za granicą, gdzie koszty leczenia czy chociażby koszty transportu do Polski mogą zdecydowanie przekroczyć  nasze własne finansowe możliwości. Ten temat jest bardzo ważny i niejednokrotnie może stanowić spore obciążenie budżetu podróży. Zatem kwestia ubezpieczenia podróży wydaje się czymś oczywistym. Sprawdźmy zatem, czy sumy ubezpieczeniowe (głównie KL) w pakiecie organizatora są wystarczająco wysokie w kraju, do którego wyjeżdżamy. Być może istnieje konieczność doubezpieczenia, tak aby zapewnić sobie poczucie bezpieczeństwa w trakcie podróży.

Aktywnie na urlopie
O ile sezon zimowy mamy już za sobą, to okres letni, niezależnie, czy jest chłodno czy upalnie, też jest intensywny, jeśli chodzi o naszą aktywność ruchową i uprawianie sportów. Już teraz sprzęt sportowy trzeba oddać do serwisu, zadbać o kondycję. Czy to aby wszystko? Zdecydowanie NIE! Nawet najlepiej przygotowanym może zdarzyć się wypadek. Wówczas okazuje się, że konieczne jest posiadanie ubezpieczenia. Absolutna podstawa to koszty leczenia, które obejmują zarówno leczenie ambulatoryjne oraz hospitalizację, jak i potrzebny transport medyczny. Polisa taka powinna zawierać również ubezpieczenie Następstw Nieszczęśliwych Wypadków (NNW), które jest niczym innym jak swoistą rekompensatą za doznany uraz. Nie bez znaczenia jest również OC. Będąc sprawcą zdarzenia, możemy uchronić się przed roszczeniami obcokrajowców, sięgającymi nierzadko kilku tysięcy EUR. Wykupienie pakietu narciarsko-sportowego dodatkowo daje nam ochronę sprzętu sportowego na wypadek jego utraty lub uszkodzenia oraz kosztów ratownictwa. A po powrocie do kraju koszty rehabilitacji w Polsce w określonej kwocie zostaną zwrócone.

Warto pamiętać, że jeśli jeździmy na nartach po wyznaczonych
do tego celu trasach, to uprawiamy tzw. narciarstwo amatorskie. Wyjeżdżanie poza oznakowane szlaki oznacza już sport wysokiego ryzyka, który wymaga odpowiedniego rozszerzenia polisy (od 3,5 PLN/os./dzień, czyli 28 PLN/os./tydz.)

Decydując się zaś na uprawianie dyscyplin wymagających ponadprzeciętnych umiejętności, odwagi i działania w warunkach dużego ryzyka, a także zagrożenia życia oraz na udział w wyprawach lub ekspedycjach do miejsc charakteryzujących się ekstremalnymi warunkami klimatycznymi lub przyrodniczymi, podpadamy już pod definicję sportów ekstremalnych. A te wymagają odrębnego rozszerzenia polisy (od 10 PLN/os./dzień). Do takich dyscyplin należą m.in.: sporty powietrzne, speleologia, skoki narciarskie, heilskiing, heilboarding.

HMRV_Logo_polnisch_2cwww.hansemerkur.pl, bok@hansemerkur.pl
Tel. +48 22 890 78 40