Szef kuchni z sycylijskiej Zafferany, Seby Sorbello jest z pewnością najsłynniejszym kucharzem, spośród poznanych przeze mnie kiedykolwiek we Włoszech.

Uhonorowany tytułem “Premio Solidus* 2014”, co w praktyce namaściło go na “Szefa Kuchni Roku 2014”. Udziela się we władzach Federacji Włoskich Kucharzy. Jest Prezesem Regionalnego Stowarzyszenia Cuochi Etnei, to znaczy kucharzy z regionu Etny. Wychwalany za odważne kompozycje smakowe i stosowanie lokalnych sycylijskich produktów. Jednym słowem uznany guru gotowania… po sycylijsku! Z preferencją dla smaków z rodzinnych stron, to znaczy ze stoków Etny.

* Solidus, to organizacja wspierająca profesjonalizm, forum zacieśniania współpracy między stowarzyszeniami zawodowymi działającymi na rzecz gościnności we Włoszech. W kraju, w którym działa 34 tysiące hoteli (3. na świecie po USA i Japonii, a 1. w Europie), organizacja uzyskała prestiżową pozycję, a nadawane przez nią każdego roku tytuły Premio Solidus w dziedzinach hotelarstwa, czy gastronomii, są wysoko cenione na świecie.


A passion for taste * L'emozione del saporeINFO
Oficjalna strona mistrza: www.sebysorbello.it
Ristorante “Parco dei Principi”, Via delle Ginestre 1, Zafferana: www.ristoranteparcodeiprincipi.it
A passion for taste * L’emozione del sapore