26 września 2016 roku podczas X Sejmiku Turystycznego Województwa Mazowieckiego świętowaliśmy 10-lecie istnienia Mazowieckiej Regionalnej Organizacji Turystycznej. Była to doskonała okazja, żeby naszym partnerom złożyć podziękowania za 10 lat współpracy na rzecz rozwoju turystyki na Mazowszu.

W pierwszej kolejności podziękowania skierowaliśmy do członków MROT, w tym przede wszystkim do Samorządu Województwa Mazowieckiego, który w roku 2006 zainicjował
powstanie ROT-u na Mazowszu, oraz do władz m.st. Warszawy, które w 2008 r. dołączyło do Mazowieckiej Regionalnej Organizacji Turystycznej i jest jej ważnym partnerem.

Podczas uroczystej gali podziękowania w formie jubileuszowych statuetek odebrali wszyscy obecni członkowie MROT. Ponieważ działalność MROT nie byłaby możliwa bez współpracy z partnerami i instytucjami centralnymi, serdecznie podziękowania zostały skierowane do Ministerstwa Sportu i Turystyki za możliwość realizacji wielu wspólnych projektów, szczególnie w zakresie komercjalizacji produktów turystycznych Mazowsza, oraz do Polskiej Organizacji Turystycznej, która przez 10 lat była ważnym partnerem w zakresie realizacji partnerskich projektów promocyjnych w kraju i za granicą.

Podziękowania skierowaliśmy również do Polskiej Izby Turystyki za współpracę w zakresie komercjalizacji potencjału turystycznego Mazowsza. Podczas gali podziękowaliśmy również Regionalnym Organizacjom Turystycznym funkcjonującym w pozostałych 15 województwach, bez których współpraca, promocja i realizacja działań ponadregionalnych nie byłaby możliwa.

Z kolei dla nas wielką radością i wyróżnieniem było to, iż tego dnia Mazowiecka Regionalna Organizacja Turystyczna otrzymała Medal Pamiątkowy PRO MASOVIA, który jest honorowym wyróżnieniem przyznawanym przez Marszałka Województwa Mazowieckiego za wybitny wkład w gospodarczy, kulturalny i społeczny rozwój Mazowsza. Medal jest wyrazem uznania dokonań na rzecz rozkwitu województwa.

Podczas uroczystości zaprezentowaliśmy również najważniejsze wydarzenia z naszej dziesięcioletniej działalności. Niewątpliwie krokiem milowym w funkcjonowaniu organizacji była realizacja z wieloma partnerami dwóch projektów „Moda na Mazowsze” oraz „Szlaki dziedzictwa kulturalnego Mazowsza” współfinansowanych ze środków Unii Europejskiej. Dzięki nim Mazowsze zostało oznakowane turystycznie, a prowadzona od
lat komercjalizacja produktów weszła w fazę realizacji. Zaczęliśmy współpracować i promować się wspólnie. Postawiliśmy na współpracę i pasjonatów. Wszystkie nasze działania obejmują łączenie idei, ludzi i zasobów Warszawy i Mazowsza. Sięgamy do tradycji i czynimy ją nowoczesną. Innowacyjnie wspieramy turystyczny rozwój regionu.

Serdecznie dziękujemy wszystkim członkom i partnerom organizacji za niezwykle aktywną współpracę na rzecz rozwoju turystyki na Mazowszu w latach 2006-2016 i zapraszamy do
dalszego wspólnego działania!

MROT

mnm6-okl_do-wpisu

Moda na Mazowsze, numer (06) 04/2016 – ściągnij w formacie PDF

SPIS TREŚCI

10 lat Mazowieckie Organizacji Turystycznej ….. 4

KALENDARIUM
Kalendarium mazowieckie ….. 6

WYDARZENIA
Rok Rzeki Wisły 2017 ….. 10
Warszawa na weekend ….. 12
I love Warsaw ….. 14
Nowe autorskie trasy po warszawie

PODRÓŻE
Serock historycznie ….. 16
Serock promocyjnie ….. 18
Od dołka do dołka ….. 19
Aktywna jesień na Mazowszu ….. 20
Rowerem po Mazowszu Zachodnim ….. 21
Siedleckie Skarby ….. 22
Weekend w „Dragonie ”, to znaczy w Krakowie ….. 26

ZDROWIE I URODA
Poczuj się jak nad morzem tuż koło Warszawy ….. 28

MIEJSCE
Termy Mszczonów – ciepły weekend u progu zimy ….. 30

INDUSTRIALNE MAZOWSZE
Od starożytności do dziś ….. 32

TRADYCJE I ZWYCZAJE
Jarmarki Bożonarodzeniowe na Mazowszu ….. 34

INFO
Członkowie Mazowieckiej Regionalnej Organizacji Turystycznej ….. 36
Mazowiecki System Informacji Turystycznej ….. 37