W pawilonie 7A, na targach turystycznych TOUR SALON 2017 zostanie rozstawiona prawdziwa mongolska jurta!

Podczas TOUR SALONU na własne oczy przekonamy się, jak wygląda tradycyjne „M” mieszkańców mongolskich stepów. Namiot ma średnicę  7m jak wszystkie inne jurty w tym kraju.

Turyści, którzy przekroczą podczas TOUR SALONU próg niecodziennego domostwa przeniosą się w świat lodowej krainy Jeziora Bajkał. Właśnie tam poznamy historię samotnej wyprawy Piotra Malczewskiego na sankach, przez syberyjskie morze. W jurcie obejrzymy zdjęcie i filmy podróżnika-fotografia i usłyszymy historię „Carstwo lodu. Pieszo przez zamarznięty Bajkał”. Ale to nie wszystkie atrakcje, jakie czekają na nas w azjatyckim namiocie. To będzie okazja do rozsmakowania się w narodowym napoju kuchni mongolskiej – herbacie. Trzeba pamiętać, że nie jest to nie zwykły czaj, ale specjalnie przygotowana zielona herbata z mlekiem!

Gospodarza jurty, o ile nie podróżuje, spotkamy na co dzień w gospodarstwie po staroobrzędowcach, w najstarszym-prawie 100-letnim domu we wsi Buda Ruska, na Suwalszczyźnie. Malczewski zawodowo zajmuje się fotografią. Najbardziej lubi wyprawy fotograficzne, podczas których rzadko spotyka się ludzi i  gdzie trzeba się zmierzyć z surową przyrodą. 

17 lutego |Strefa KONTYNENTÓW | Prelekcja pt. ”Carstwo lodu. Pieszo przez zamarznięty Bajkał”.

Pokaz zdjęć i filmów

O targach:

W dwóch halach Międzynarodowych Targów Poznańskich oferty turystyczne zaprezentują wystawcy z Albanii, Dominikany, Grecji, Hiszpanii, Indii, Litwy, Mołdawii, Niemiec, Rumunii, Ukrainy, Węgier, Wietnamu czy Włoch. Będą również propozycje wyjazdów w Polsce, a szczególnie do Lubelskiego, który jest Regionem Partnerskim TOUR SALONU 2017. Na targach wśród zgłoszonych firm są zarówno biura podróży, touroperatorzy z polski i zagranicy, firmy świadczące usługi turystyczne, hotele, ośrodki spa, lokalne i regionalne organizacje turystyczne, a także prawie wszyscy przewoźnicy promowi. Dlatego na targach turyści znajdą zarówno oferty zorganizowanych wyjazdów, jak również inspiracje do samodzielnych wypraw i podróży na nachodzącą Wielkanoc, majówkę czy sezon wakacyjny. Na tzw. ,,Giełdzie Turystycznej” kupimy wycieczki z rabatami.

Więcej informacji: www.tour-salon.pl