W najbliższą sobotę w Snow Parku na terenie Stacji Narciarskiej Dwie Doliny Muszyna – Wierchomla odbędzie się druga polska edycja legendarnej imprezy wzorowanej na tej z Mt. Baker Legendary Banked Slalom by Lib Tech.

Impreza odbędzie się 4 i 5 marca, wg poniższego planu:

4 marca 2017, sobota

8:00 – 10:00 otwarcie biura zawodów, wydawanie numerów startowych

9:15 – 9:45 oglądanie trasy (przy sprzyjających warunkach przejazd próbny)

10:00 – 13:00 pierwszy przejazd

13:00 – 16:00 drugi przejazd

19:00 – losowanie gadżetów od Lib Tech / Before Party – Restauracja pod WYCIĄGIEM

20:00 – 3 rano – After Party

5 marca 2017, niedziela

10:00 – 10:30 oglądanie trasy (przy sprzyjających warunkach przejazd próbny)

11:00 – 13:00 finały

Po finałach tor Banked Slalom będzie dostępny dla wszystkich

15:00 – Oficjalne ogłoszenie wyników Lib Tech Banked Slalom Wierchomla 2017

Aby wziąć udział w zawodach i mieć możliwość startu, należy się wcześniej zarejestrować online. Tak jak w zeszłym roku udział jest darmowy, a liczba miejsc jest ograniczona. Numery startowe będą przydzielane wg  kolejności zgłoszeń. Formularz zgłoszeniowy znajduje się pod adresem: https://goo.gl/forms/wI6fJGT2lnoWIOKB2

Dla najlepszego amatora nagrodą jest roczny sponsoring od Lib Tech i GNU.

Snow Park w Wierchomli to jedna z najdłuższych konstrukcji tego rodzaju w Polsce. Liczy ponad 400 metrów długości i ma zróżnicowane trasy, dzięki czemu jest jednym z największych w Polsce. Poziom jego przygotowania spełnia standardy ośrodków alpejskich. Projektantem snow parku jest Michał Bartusiak, który tworzył tego rodzaju miejsca w Alpach. Obiekt jest całkowicie oświetlony, a godziny jego otwarcia to aktualnie 9:00 – 18.00.

***

Stacja Narciarska Dwie Doliny Muszyna – Wierchomla to 2 wyciągi krzesełkowe i 7 orczykowych i 11 km,
w większości oświetlonych nartostrad o różnym poziomie trudności. To tu znajduje się jedna z najdłuższych tras zjazdowych w Polsce – 3 km ciągłego szusowania! Narciarze biegowi mają zaś do pokonania 4,5-kilometrowy, niezwykle malowniczy szlak, ciągnący się od górnej stacji Wierchomla I do Bacówki nad Wierchomlą. Dla snowboardowych zapaleńców nie lada gratką jest z kolei jeden z najdłuższych (400 m) w Polsce parków snowboardowych. Snowpark jest całkowicie usypany z ziemi, dzięki czemu snowboardziści nie muszą czekać na srogą zimę. Dwie Doliny to również bogata infrastruktura: liczne obiekty gastronomiczne przy stoku, serwujące między innymi dania kuchni regionalnej, wypożyczalnia, serwis i przechowalnia sprzętu oraz jedna z najlepszych szkół narciarskich – 5 razy z rzędu znajdująca się na podium w Ogólnopolskich Zawodach Instruktorów SITN PZN.