Oferta ubezpieczeń HanseMerkur została wprowadzona do najpopularniejszego systemu rezerwacyjnego dla biur podróży – MerlinX, którego operatorem są Elektroniczne Systemy Sprzedaży Sp. z o.o. 

Od początku naszej obecności na polskim rynku dużo uwagi poświęcamy naszym partnerom, czyli biurom podróży. To tutaj właśnie spora liczba klientów decyduje się obok wycieczki na zakup ubezpieczenia. A w dużej mierze sprzedaż polis zależy od udostępnionych pracownikom biur podróży narzędzi i wyboru form rezerwacji – mówi Renata Łątka, Operations Manager w HanseMerkur Ubezpieczenia Podróży. Dlatego obok naszego własnego systemu, dostępnego w strefie agenta na naszej stronie www.hansemerkur.pl, po uprzednim zalogowaniu, przyszedł moment aby zaistnieć w zewnętrznym systemie. Dzięki integracji z systemem MerlinX teraz kupno polisy turystycznej w biurze podróży jest jeszcze łatwiejsze i szybsze.

O Elektroniczne Systemy Sprzedaży Sp. z o.o. (ESS)
Czołowy na polskim rynku turystycznym operator w sektorze turystyki, skupiający pod swoimi skrzydłami największych polskich organizatorów wycieczek i przelotów. Zdobyte doświadczenie w jednej z najprężniej rozwijających się dziedzin polskiej gospodarki jaką jest turystyka i ciągłe unowocześnianie własnych produktów zaowocowały sukcesem MerlinX. Główny produkt firmy − system rezerwacyjny MerlinX − spełni wymagania nowoczesnego biura podróży. To nie tylko znakomita możliwość łączenia lepszej i bardziej efektywnej obsługi Klienta, ale również przejrzystość dostępnych ofert. Wszystkie te czynniki skutkują ogromną popularnością wśród biur podróży, podnosząc znaczenie ESS. Nawiązanie współpracy z ponad 2,5 tysiącami biur podróży i agencji turystycznych oznacza ogromny potencjał w ilości dokonywanych rezerwacji. Ponad 100 touroperatorów on-line i miliony ofert każdego dnia gości w większości polskich biur podróży.

O HanseMerkur
Historia firmy z Hamburga to już ponad 140 lat doświadczenia. Aktualnie drugi największy ubezpieczyciel turystyczny na swoim rodzimym rynku w Niemczech. W niektórych segmentach turystyki, jak wycieczki autokarowe i rejsy statkiem, jest niekwestionowanym liderem. Od 01.08.2015 firma obecna na polskim rynku, z dedykowaną ofertą ubezpieczeń podróży dla klientów z Polski. HanseMerkur oferuje ubezpieczenia zarówno dla klientów indywidualnych, biur podróży jak również organizatorów turystyki. Oferta ubezpieczyciela dostępna w biurach podróży na terenie całej Polski oraz dla klientów linii lotniczych airberlin i Eurowings, na stronach internetowych przewoźników.

HanseMerkur Ubezpieczenia Podróży
www.hansemerkur.pl