PRZECZYTAJ, A DOWIESZ SIĘ, którą opcję wycieczki wybrać, aby ten dzień był niezapomnianym przeżyciem.

Saona jest wymarzonym miejscem dla większości turystów, którzy przyjeżdżają do Dominikany. Jest popyt, więc jest także podaż: liczne lokalne firmy organizują takie eskapady, i chociaż ich programy nie różnią się niemal wcale (poza dodatkową wizytą w miasteczku Altos de Chavon, do którego wstęp kosztuje tylko 5 USD) to ceny owszem –  wahają się pomiędzy 75 a 180 USD… Bywa i tak, że w tej samej grupie wycieczkowiczów są osoby, które zapłaciły 80 lub 160 USD dokładnie za to samo!

Zanim zapłacicie, warto zadać sobie pytanie: co jest dla was najważniejsze? Rzecz jasna, że każdy chce spędzić jak najwięcej czasu delektując się pięknem bajecznej Saony, a że czas to pieniądz, więc podróż na wyspę odbywa się szybką łodzią motorową, zaś z powrotem katamaranem żaglowym, który zużywa dużo mniej paliwa i zabiera o wiele więcej pasażerów, ale płynie wolno, co skraca znacząco cenny czas pobytu na Saonie. Trwający 45 minut rejs motorówką przypomina raczej desant komandosów, a nie przyjemną ekskursję i jest dość stresujący (szczególnie dla rodzin z dziećmi): płaskodenne łodzie podskakują na każdej fali, uderzają dziobem o wodę, więc odziani w przepocone kapoki (od 1 stycznia 2017 r. jest to obowiązkowe ze względów bezpieczeństwa) i upakowani ciasno, jak śledzie w beczce, na plastikowych ławeczkach pasażerowie wysiadają na wyspie wymęczeni. Oczywiście na takiej łodzi brak jest toalet. Jednym słowem jest niemiło. Co zatem zrobić, aby uniknąć przykrych niespodzianek? Wynajęcie własnego jachtu motorowego jest, delikatnie mówiąc, bardzo kosztowne (2000-5000 USD). Najlepszym rozwiązaniem jest więc duży i komfortowy katamaran motorowy, na którym nie ma potrzeby zakładania kapoków, a moc silników gwarantuje więcej czasu na dominikańskiej wyspie. Taka idea przyświecała inicjatorom budowy katamaranu ADVENTURE VIP – idealnego na tę wyprawę.

Analizując programy pobytu na Saonie, należy zwrócić uwagę na szczegóły, np. jak rozplanowany jest czas, co można zobaczyć, gdzie i co będzie można zjeść i wypić.

Zdecydowana większość organizatorów wybiera zatłoczone plaże, owszem malownicze, ale z setkami turystów stłoczonych w kolejkach po posiłek serwowany na styropianowych talerzykach. Co to za przyjemność jedzenia plastikowymi sztućcami i popijania podłego Cuba Libre z plastikowych kubeczków wśród hałaśliwego tłumu? Co więcej, na spacer po bajecznej plaży zaplanowano zaledwie kilkanaście minut, bo organizator musi uwzględnić czas powrotu, co w wypadku żaglowego katamaranu może potrwać nawet 3 godziny.


Tropical Sun Tours proponuje nieporównanie lepszy wariant wycieczki na wyspę Saona!

Chcąc mieć idylliczne wspomnienia z karaibskiej wyspy, warto skorzystać z naszej oferty SAONA w wersji ADVENTURE VIP.
Uczestnicy są odbierani z hotelu i wygodnym busem podróżują do miasteczka Altos de Chavon zbudowanego na wzór XVI-wiecznego andaluzyjskiego miasta. Położone wysoko nad doliną rzeki Chavon oferuje, oprócz pięknej architektury, rozległe widoki na okolicę. Syci malowniczych krajobrazów wycieczkowicze przejeżdżają do portu, gdzie czeka na nich dwupokładowy katamaran motorowy ADVENTURE VIP. Na pokładzie serwowany jest szampan, a w trakcie rejsu można korzystać z dużego baru, sączyć drinki sporządzone na bazie markowego, wysokogatunkowego rumu i odpoczywać na  tapicerowanych kanapach. Loża ze stolikiem znajduje się na górnym pokładzie – to dobre miejsce na pamiątkowe fotografie. Obydwa pokłady są zadaszone i toną w błogim cieniu, a osoby, które uwielbiają kąpiele słoneczne mogą skorzystać z dwóch ogromnych leżanek na trzecim pokładzie w części dziobowej katamaranu. Katamaran mknie szybko i płynnie przez morze – taka podróż jest czystą przyjemnością. W Piscina Natural – słynnej wannie Karaibów, miejscu gdzie na rozległej płyciźnie można bezpiecznie pluskać się w krystalicznej wodzie, robiąc sobie selfie z rozgwiazdami, katamaran dzięki niewielkiemu zanurzeniu jest w stanie dopłynąć do najlepszego miejsca na kąpiel. Trzystopniowa drabinka wystarczy, aby postawić stopę na piaszczystym dnie. W wodzie załoga częstuje gości owocami tropikalnymi i chłodnymi napojami. Po powrocie na pokład do dyspozycji  są prysznice ze słodką wodą i dwie toalety.
Podróż umila muzyka rozbrzmiewająca na wszystkich pokładach. Płynąc wzdłuż wybrzeża wyspy katamaran mija zatłoczone plaże i cumuje przy samotnej plaży, gdzie w palmowym gaju oczekują lekkie przystawki i obfity obiad. Goście zasiadają przy dedykowanych stolikach, by rozkoszować się wykwintnym smakiem langusty i kurczaka serwowanych przez kelnerów na oryginalnych, drewnianych talerzach.
Lampka wina do lunchu? A może Cuba Libre lub Santo Libre? Proszę bardzo: open bar dla wszystkich! Potem czas na sjestę – do wyboru są drewniane leżaki wyścielone płóciennymi materacami oraz łóżka z baldachimem. I wreszcie pora na długi spacer – powrót zajmuje zaledwie 45 minut, więc kiedy wyspa opustoszeje, można w spokoju cieszyć się jej urokami…

Można by jeszcze długo wymieniać przewagi oferty Tropical Sun Tours. Wersja VIP w tym wypadku rzeczywiście oznacza ekskluzywną obsługę; w wielu innych firmach to tylko zachęta bez pokrycia. Naszym priorytetem jest pełne zadowolenie klientów, którzy potem polecą Tropical Sun Tours innym.

Zanim wybierzecie się na tę wspaniałą wycieczkę przymknijcie oczy i wyobraźcie sobie swój idealny dzień w karaibskim raju – na wyspie Saona.

Saona ADVENTURE VIP z Altos de Chavon

Najlepszy program całodniowej (07.30-20.00) wycieczki na Saonę super komfortowym katamaranem, z pobytem na rajskiej plaży Sueño del Caribe. Zapraszamy!