Karaibskie plaże z białym piaskiem, błękitne morze i palmy kokosowe, soczyste owoce, świeże warzywa i doskonałe owoce morza – jednym słowem Saona.

Obowiązkowym punktem podczas pobytu w Republice Dominikany jest wyspa Saona leżąca w archipelagu Wielkich Antyli. Już jej nazwa zapowiada wyjątkową egzotykę. Palmy kokosowe rosnące na plaży, biały piasek, fantastyczny kolor wody sprawiają, że liczne lokalne firmy organizują na nią wycieczki. Programy pobytu na wyspie niewiele się różnią. Ceny wycieczek na Saonę wahają się od 75 do 180 dol., nie licząc dodatkowej wizyty w miasteczku Altos de Chavon, do którego wstęp kosztuje tylko 5 dol.

Rejs rejsowi nierówny
Większość turystów zamierza delektować się pięknem bajecznej Saony. Na wyspę można dotrzeć szybką łodzią motorową, z powrotem zaś wrócić katamaranem żaglowym, który zużywa mniej paliwa i zabiera na pokład wielu pasażerów, ale płynie wolno. Trwający 45 minut rejs motorówką przypomina raczej desant komandosów, a nie przyjemny wypad, i jest dość stresujący, szczególnie dla rodzin z dziećmi. Płaskodenne łodzie podskakują na każdej fali i uderzają dziobem o wodę. Podróż tym środkiem lokomocji trzeba odbyć w kapokach, których noszenie jest obowiązkowe od 1 stycznia 2017 r.
Upakowani ciasno turyści, siedzący na plastikowych ławeczkach opuszczają więc pokład nieco zmęczeni. Można jednak wybrać inną opcję podróży na wyspę, a mianowicie wynająć jacht motorowy. Ta przyjemność kosztuje od 2000 do 5000 dol.

Ale nie można też zapomnieć o dużym, komfortowym katamaranie motorowym, który w miarę szybko dowiezie pasażerów spragnionych odpoczynku na rajską wyspę. Co ważne, w tym przypadku nie ma potrzeby wkładania krępujących ruchy kapoków. Mowa o katamaranie „Adventure VIP” idealnym na tę wyprawę.

Analizując programy pobytu na Saonie, należy zwrócić uwagę na szczegóły, np. plan pobytu, atrakcje turystyczne, miejsca zakwaterowania czy catering. Większość organizatorów wyjazdów zorganizowanych wybiera zatłoczone plaże, wprawdzie malownicze, ale z setkami turystów stłoczonych w kolejkach po posiłek serwowany na plastikowych talerzykach. Na spacer po bajecznej plaży pozostaje więc niewiele czasu.

Tropikalny krajobraz na wyłączność
Rajskie wspomnienia z karaibskiej wyspy, które na lata zapadają w pamięć, zapewnia Tropical Sun Tours. To właśnie ta firma organizuje wycieczki na wyspę, oferując turystom program „Saona” w wersji Adventure Vip. 

Turyści są odbierani z hotelu i wygodnym busem przewożeni do miasteczka Altos de Chavon zbudowanego na wzór XVI-wiecznego miasta andaluzyjskiego. Położone wysoko nad doliną rzeki Chavon oferuje, oprócz pięknej architektury, malownicze widoki na okolicę. Wycieczkowicze przyjeżdżają do portu, gdzie czeka na nich dwupokładowy katamaran motorowy „Adventure VIP”. Na nim jest serwowany szampan, a w trakcie rejsu można korzystać z dużego baru, sączyć drinki sporządzone na bazie markowego, wysokogatunkowego rumu i odpoczywać na miękkich kanapach. Na górnym pokładzie znajduje się loża ze stolikiem, gdzie pasażerowie chętnie robią sobie pamiątkowe fotografie. Oba pokłady są zadaszone i toną w błogim cieniu. Osoby, które uwielbiają kąpiele słoneczne, mogą natomiast skorzystać z dwóch ogromnych leżanek na trzecim pokładzie w części dziobowej katamaranu. W Piscina Natural – słynnej wannie Karaibów, miejscu, gdzie na rozległej płyciźnie można bezpiecznie pluskać się w krystalicznej wodzie w towarzystwie rozgwiazd – katamaran dopływa do idealnego kąpieliska. Wystarczy zejść po trzystopniowej drabince, by postawić stopy na piaszczystym dnie. W wodzie załoga częstuje gości owocami tropikalnymi i chłodnymi napojami. Po powrocie na pokład do dyspozycji gości są prysznice ze słodką wodą i dwie toalety.

Podróż na wyspę i z wyspy umila muzyka rozbrzmiewająca na wszystkich pokładach. Płynąc wzdłuż wybrzeża wyspy, katamaran mija zatłoczone plaże i cumuje przy samotnej plaży, gdzie w gaju palmowym czekają lekkie przystawki i obfity obiad. Goście zajmują miejsca przy zarezerwowanych dla nich stolikach, przy których rozkoszują się wykwintnym smakiem langusty i kurczaka serwowanych przez kelnerów na oryginalnych, drewnianych talerzach.

Jeśli ktoś ma ochotę na lampkę wina do lunchu czy Cuba Libre lub Santo Libre, do dyspozycji ma open bar. Po sutym posiłku czas na sjestę. W zależności od potrzeb turyści mogą odpoczywać na drewnianych leżakach, na których położono płócienne materace, lub ułożyć się wygodnie na łóżkach z baldachimem. Już wypoczęci zazwyczaj udają się na długi spacer. Kiedy wyspa opustoszeje, mogą w spokoju cieszyć się jej urokami…

Zalety oferty Tropical Sun Tours są niepodważalne i bezdyskusyjne. Opcja VIP zapewnia wyjątkową obsługę na wysokim poziomie. Priorytetem firmy jest bowiem zadowolenie klientów, którzy z chęcią w towarzystwie nowych podróżników wracają do Tropical Sun Tours, by wyruszyć na kolejne wyprawy.

Saona ADVENTURE VIP  z Altos de Chavon
Najlepszy program całodniowej (7.30-20.00) wycieczki na Saonę superkomfortowym katamaranem, z pobytem na rajskiej plaży Sueño del Caribe. Zapraszamy!