Drodzy współpracownicy, 

dziękuję wszystkim naszym przyjaciołom za wyrazy troski jakie otrzymaliśmy od Was po przejściu przez nasz kraj huraganu Irma. Z radością informuję, że życie na Kubie wraca do normy i trwa naprawianie zniszczeń. Przesyłam informację o stanie infrastruktury turystycznej i przygotowaniach do nowego sezonu.
 
Hawana 
Port lotniczy José Martí działa bez zakłóceń. Wszystkie najbardziej znane zabytki i obiekty turystyczne w tym Old Havana oraz słynny kabaret Tropicana i inne kluby są otwarte i dostępne dla turystów. W mieście prowadzone są prace porządkowe i wykonywane drobne naprawy w strefie przybrzeżnej. 

Region Pinar del Rio funkcjonuje bez zakłóceń. 

Ośrodek wypoczynkowy Varadero
Międzynarodowe lotnisko Juan Gualberto Gómez International Airport w Varadero działa i przyjmuje samoloty bez zakłóceń. W Hotelach Melia Peninsula, Paradisus i Ocean Varadero El Patriarca trwa usuwanie niewielkich szkód i wkrótce zostaną otwarte dla turystów.

Villa Clara Keys
Trwa usuwanie szkód na lotnisku w Santa Clara. Mamy nadzieję, że wkrótce zacznie ono przyjmować samoloty. Wszystkie hotele przygotowywane są do sezonu. Szczegóły podamy wkrótce.

Cayo Coco
Trwają praca naprawcze na miejscowym lotnisku, które uległo niewielkim uszkodzeniem i wkrótce zostanie otwarte dla turystów. W hotelach trwają prace remontowe po przejściu huraganu i będą one gotowe na przyjęcie gości w sezonie zimowym.
Rejony turystyczne w prowincjach Sancti Spiritus, Trynidad, Cienfuegos i Topes de Collantes nie zostały dotknięte huraganem i działają normalnie.
Holguin funkcjonuje bez zakłóceń.
Guantánamo-Baracoa funkcjonuje bez zakłóceń. 
 
Serdeczne pozdrowienie.
Ambasada Kuby w Polsce