Nic nie może być piękniejszego nad położenie samej Jeleniej Góry:
pięknie zbudowane miasto z wieloma okazałymi budynkami w dolinie,
otoczone wzgórzami ze wszystkich stron, z wspaniałym widokiem na Karkonosze.

Tak pisał  John Quincy Adams – szósty prezydent USA. Minęło 218 lat, a słowa te są wciąż aktualne. Miasto zachwyca górskimi pejzażami i historyczną zabudową, jest wymarzonym miejscem na urlop, w którym nie ma miejsca na monotonię. Atrakcji jest tu co niemiara: piękna starówka, zabytkowe świątynie, malownicze kamienice z podcieniami, okazały ratusz, zespół starych fortyfikacji, wiele punktów widokowych, znakomite Muzeum Karkonoskie z bogatymi zbiorami i ultranowoczesną aranżacją, Muzeum Przyrodnicze z kilkoma tysiącami eksponatów i wirtualną prezentacją fresków barokowych Dolnego Śląska.

CO ZWIEDZAĆ?
Jelenia Góra stanowi świetną bazę wypadową  w góry, otoczona jest  szlakami pieszymi i rowerowymi, a wokół znajduje się wiele niezwykłych miejsc, np. w Jagniątkowie – secesyjna willa Gerharta Hauptmanna z muzeum noblisty, w Sobieszowie – średniowieczny zamek Chojnik, a w uzdrowisku Cieplice – pałac Schaffgotschów, zabytkowa architektura zdrojowa, lecznicze wody oraz uwielbiane przez rodziny z dziećmi – Termy Cieplickie. 

Jeśli do tego dodamy dobrze rozwiniętą bazę noclegową, infrastrukturę rekreacyjną,  liczne imprezy kulturalne i festiwale, to nie pozostaje nic innego, jak wybrać się na urlop do miasta z jeleniem w herbie.

Karkonoska Informacja Turystyczna
Plac Ratuszowy 6/7, 58-500 Jelenia Góra,
tel. +48 519 509 343
e-mail: it-jeleniagora@dot.org.pl