• Konsolidacja polskich przewoźników pod silną marką Polonus Partner
 • Najbardziej atrakcyjna oferta w Polsce, najwyższy standard usług – możliwość rezerwacji podróży łączonych, program lojalnościowy, atrakcyjne ceny, zniżki dla dzieci i studentów
 • 50 krajowych linii, 250 miast, 130 nowoczesnych i komfortowych autokarów
 • 7 czołowych przewoźników, będących regionalnymi liderami – Polonus, Żak Express, NEOBUS, PKS Elbląg, AlbatrosBUS, Contbus i GardenExpress z jednolitym oznaczeniem pojazdów
 • Startuje strona PolonusPartner.pl z promocją na 10 000 biletów -50% na wszystkie kursy

Polonus – narodowy przewoźnik autokarowy konsoliduje branżę przewozów autokarowych
w Polsce. W koalicję
Polonus Partner, powołaną na rzecz integracji i rozwoju krajowego transportu pasażerskiego, włączyli się regionalni liderzy: Polonus z woj. mazowieckiego, Żak Express z woj. podlaskiego, PKS Elbląg z woj. warmińsko-mazurskiego, Contbus i GardenExpress z woj. lubelskiego oraz NEOBUS i AlbatrosBUS z woj. podkarpackiego. Już niebawem do sieci dołączą kolejne rozpoznawalne firmy. Inicjatywa została objęta patronatem Ministerstwa Infrastruktury.

Polscy doświadczeni przewoźnicy połączyli siły i stworzyli najszerszą siatkę połączeń autokarowych
w kraju. Oferta zawiera
50 krajowych linii, tworzących optymalne połączenia między
250 miejscowościami w Polsce. Kursy będą obsługiwane przez 130 nowoczesnych, bezpiecznych i komfortowych pojazdów, posiadających wspólne oznaczenie Polonus Partner. Cała oferta jest dostępna na platformie www.PolonusPartner.pl, a dodatkowo każdy partner będzie miał na swojej stronie ofertę pozostałych przewoźników, wraz z różnymi kombinacjami podróży łączonych.

Ministerstwo Infrastruktury czuwając nad rozwojem krajowego, drogowego rynku transportu pasażerskiego wspiera i angażuje się w wartościowe, znaczące dla Polaków projekty, które mogą nie tylko przyczynić się do rozwoju rynku, wzmocnić potencjał polskich przewoźników, czyli lokalnych przedsiębiorców, ale jednocześnie ułatwić Polakom podróżowanie po kraju. Z ogromnym zadowoleniem obserwujemy jak narodowy przewoźnik autokarowy Polonus, będący w 100% spółką Skarbu Państwa, dzięki sprawnemu zarządzaniu oraz podejmowaniu odważnych inicjatyw, wychodzi na mocną pozycję lidera branży. Polonus jest aktualnie najmocniejszą państwową spółką transportu drogowego. Jest to niewątpliwie najlepszy czas w ponad 70-letniej historii firmy. Nowe biało-czerwone barwy, dumny i silny orzeł, wysoka jakość usług oraz atrakcyjna oferta z szeroką siatką połączeń, współpraca partnerska i wspieranie innych polskich firm sprawia, że Polonus stał się nadzieją polskiego transportu publicznego, na którym spoczywa ogromna odpowiedzialność. Jako marka konsolidująca rynek jest przyszłością polskiego transportu publicznego – podkreśla Łukasz Smółka, Szef Gabinetu Politycznego Ministra Infrastruktury.

Wierzę, że inicjatywa Polonus Partner jest w stanie znacząco zmienić polski rynek, realizując potrzeby i oczekiwania pasażerów oraz może przynieść wymierne efekty przyczyniające się do zrównoważonego rozwoju całej branży. I dokładnie z tych powodów jako Ministerstwo Infrastruktury postanowiliśmy udzielić patronatu tej niezwykle istotnej inicjatywie – dodaje Łukasz Smółka.

Maciej Acedański, Prezes Zarządu Polonus zapewnia – Łączymy polski rynek przewozów pasażerskich pod marką Polonus Partner. Jest to odpowiedź na oczekiwania polskich pasażerów. Zbudowaliśmy koalicję partnerską, która ma na celu zachęcenie klientów do korzystania ze sprawdzonych usług krajowych przewoźników. To wspólna i atrakcyjna oferta z różnych regionów, uwzględniająca 250 miast, 50 linii i 130 jednolicie oznakowanych pojazdów. Zachęcamy pasażerów najwyższym standardem podróżowania, możliwością rezerwacji podróży łączonych, programem lojalnościowym, atrakcyjnymi cenami, promocjami oraz zniżkami dla dzieci i studentów. Rozpoczynamy współpracę atrakcyjną promocją z 10 000 biletami -50% na wszystkie przejazdy do końca czerwca. Serdecznie zapraszamy na stronę PolonusPartner.pl, gdzie już teraz można rezerwować podróże.

Z perspektywy pasażera program Polonus Partner, realizowany pod patronatem Ministerstwa Infrastruktury w ramach ogólnopolskiej inicjatywy #ŁączymyPolskę, zakłada przede wszystkim udostępnienie największej sieci połączeń krajowych przez ściśle współpracujących ze sobą regionalnych przewoźników. W efekcie oferta Polonus Partner zapewnia wspólną organizację i sprzedaż biletów, a co za tym idzie realizację i obsługę kursów łączonych, rezerwowanych w ramach jednej transakcji i jednej opłaty. Korzyścią dla pasażera będzie nie tylko większa wygoda i oszczędność czasu, ale również pieniędzy. Jednocześnie, zakup wszystkich biletów dostępnych na stronie www.PolonusPartner.pl oraz w serwisach internetowych poszczególnych partnerów – gdzie również będzie znajdowała się oferta pozostałych przewoźników – objęty zostanie wspólnym programem lojalnościowym, w którym uczestnicy będą otrzymywać zwrot 5% wartości każdej transakcji, by móc później wymieniać zebrane punkty na zniżki lub bezpłatne podróże po kraju.

Co więcej – równolegle ze startem programu Polonus Partner rusza pierwsza promocja dla pasażerów! Dostępnych jest aż 10 000 biletów z oferty Polonus Partner na podróże między 12 a 30 czerwca 2018 o 50% taniej. Sprzedaż promocyjnych biletów potrwa od 12 do 15 czerwca 2018. Oferta dostępna jest dla wszystkich kursów, w tym dla podróży łączonych. Warto się pospieszyć, ponieważ liczba biletów jest jak zawsze ograniczona.

Ponadto, Polonus Partner zapewni pasażerom podróżującym w ramach partnerskiej oferty:

 • Komfortową podróż bezpiecznymi, nowoczesnymi autokarami – których znakiem rozpoznawczym będzie logo Polonus Partner i hasło Łączymy Polskę – wyposażonymi w:
  • WiFi oraz gniazda zasilania 230V lub USB 5V
  • Klimatyzację i ogrzewanie
  • Toaletę na kursach trwających ponad 3h
  • Regulowane oparcia foteli i pasy bezpieczeństwa
  • Przyciemniane szyby oraz indywidualne nawiewy i oświetlenie
  • Zapowiedzi głosowe

 

Pasażerowie w ramach sieci otrzymują najwyższy i jednolity standard podróży:

 • Wybór numerowanego miejsca w autokarze na wybranych kursach, z przystanków początkowych na liniach dłuższych niż 150 km
 • Bezpłatną opcję zmiany daty wyjazdu w ramach zamiany na podróż w tej samej relacji
 • Możliwość kupna biletu za gotówkę lub kartą u kierowcy, elektroniczną odprawę pasażerów
 • Geolokalizację autokaru na mapie internetowej dzięki sygnałowi z aplikacji kierowcy
 • Bezpłatny przewóz dwóch sztuk bagażu o pojemności do 150 litrów i wadze do 25 kg
 • Możliwość przewozu małych zwierząt
 • Atrakcyjne ceny biletów z częstymi promocjami
 • Możliwość zakupu biletu z minimum 60-dniowym okresem przedsprzedaży

Jednocześnie, na kursach Polonus Partner honorowane będą stałe zniżki: 50% dla dzieci w wieku
0-13 lat, zniżka w wysokości 20% dla uczniów w wieku 13-19 lat, studentów do 26 roku życia oraz
dla emerytów.

Partnerzy, którzy przystąpili do koalicji Polonus Partner otrzymują następujące korzyści:

 • Dostęp do szerokiej sieci sprzedaży
 • Wykorzystanie efektu skali
 • Partnerska forma współpracy
 • Wzajemna pomoc i współpraca w sytuacjach awaryjnych
 • Wykorzystanie nowych technologii
 • Wsparcie i promowanie polskich firm przewozowych

Więcej informacji znaleźć można na www.PolonusPartner.pl.

Polonus

Polonus jest narodowym przewoźnikiem autokarowym świadczącym usługi przewozu osób w regularnej komunikacji lokalnej, dalekobieżnej i międzynarodowej. Strategiczny polski przewoźnik, będący spółką Skarbu Państwa obsługuje blisko 40 linii, łącząc główne ośrodki miejskie i turystyczne z Warszawą. Z usług Polonusa, realizowanych w oparciu o bazy transportowe w Warszawie, Nowym Dworze Mazowieckim i Piasecznie korzysta ponad 2 mln pasażerów rocznie.

Jednocześnie Polonus jest operatorem Dworca Autobusowego Warszawa Zachodnia – jednego z największych i najważniejszych węzłów komunikacyjnych w Polsce. Spółka posiada własny system zarządzania dworcem oraz platformę sprzedaży biletów DworzecOnline.pl.

Oferta wiodącego polskiego przewoźnika skierowana jest do osób, które chcą podróżować komfortowo, bezpiecznie i w atrakcyjnych cenach. Polonus posiada w ciągłej sprzedaży promocyjne pule biletów po 5 zł, 10 zł i 15 zł oraz zapewnia zniżki do 30% na bilet powrotny czy stały rabat 50% dla dzieci i uczniów w wieku do 13 lat.

Najpopularniejsze kierunki całoroczne, obsługiwane przez Polonus, to linie do: Szklarskiej Poręby, Kudowy-Zdroju, Krynicy-Zdroju, Kętrzyna, Mrągowa, Gołdapi, Szczawnicy, Koszalina, Olsztyna, Sandomierza i Inowrocławia. Najpopularniejsze miejscowości sezonowe, z których korzystają pasażerowie to: Kołobrzeg, Darłowo, Mielno, Łeba, Dębki, Karwia, Jastrzębia Góra, Władysławowo, Krynica Morska, Giżycko czy Mikołajki. W komunikacji międzynarodowej Polonus obsługuje linie do: Lwowa, Truskawca i Drohobycza w Ukrainie.

***

NEOBUS to jeden z największych przewoźników na Podkarpaciu, dysponujący flotą 23 autokarów, które zostaną włączone do programu ‘Polonus Partner’. Jest to rodzinna firma z 14 letnim doświadczeniem, kierowana przez braci Pawła i Marcina Czurczak. Neobus przewozi rocznie 600 000 pasażerów. W pierwszym etapie włączamy do sieci 7 linii. Warto zwrócić uwagę na częstotliwość linii Warszawa-Rzeszów z aż 9 kursami dziennie. Dodatkowo w ofercie znajdują się: Polańczyk, Sanok, Medyka, Ustrzyki Dolne, Niebylec i Rymanów Zdrój.

Żak Express to jeden z największych przewoźników w północno-wschodniej Polsce. Firma kierowana przez Prezesa Jerzego Biedulewicza posiada ponad 20 lat doświadczenia na rynku i przewozi rocznie ok. 500 000 pasażerów. Ten najwyższej jakości przewoźnik dysponuję flotą 20 autokarów, w tym pojazdami dwupokładowymi, które zostają włączone do programu ‘Polonus Partner’. Niezwykle silna pozycja na trasach: Augustów – Suwałki – Ełk – Warszawa , Białystok – Warszawa, gdzie posiada aż 6 codziennych kursów czy Gołdap – Warszawa. W ofercie znajdują się również lotniska Modlin oraz Chopina.

AlbatrosBUS to jeden z największych przewoźników w południowo-wschodniej Polsce. Znany i popularny przewoźnik z Przemyśla, którego właścicielem firmy jest Pan Zygmunt Ziober, posiadający 28 lat doświadczenia w branży. Rocznie przewozi 100 000 pasażerów i zasili sieć 4 autokarami na linii Warszawa-Lublin-Biłgoraj-Jarosław-Przemyśl.

PKS Elbląg to jeden z największych przewoźników w woj. warmińsko-mazurskim, kierowany przez Pana Władysława Brachuna. Historia firmy na rynku przewozów pasażerskich sięga 1945 roku. Przewoźnik przewozi rocznie ponad 2,4 mln pasażerów i uzupełni projekt 8 autokarami. Realizuje kursy na liniach: Gdynia – Warszawa, Gdańsk – Warszawa, Elbląg – Warszawa; Elbląg – Bydgoszcz – Poznań, Kołobrzeg – Białystok.

Contbus to najbardziej rozpoznawalny przewoźnik z Lublina, z kilkunastoletnim doświadczeniem na rynku. Firma zarządzana przez Pana Stanisława Olszaka do projektu włącza 23 pojazdy obsługujące trasę z Lublina do Warszawy oraz na lotnisko Chopina i na lotnisko Modlin, z bardzo wysoką frekwencją dochodzącą do 31 kursów dziennie.

GardenExpress to kluczowy przewoźnik z miejscowości Biała Podlaska na Lubelszczyźnie, posiadający własny dworzec autobusowy. Firma kierowana przez właściciela Pana Jacka Przybysza, posiada 18 lat doświadczenia i przewozi 450 000 pasażerów rocznie. Do sieci włącza 3 linie obsługiwane przez 6 pojazdów.