Szanowni Państwo! Kochane Dzieciaki!

Z okazji zbliżającego się Dnia Dziecka oraz wakacji przygotowaliśmy wydanie Mody na Mazowsze DLA DZIECI. Mam nadzieję, że będzie miłym załącznikiem do życzeń słońca i pogody podczas dużych i małych wypraw po Mazowszu! Niech świat będzie dla Was bezpieczny, przyjazny i ciekawy! A podróże niech przyniosą wrażenia, przygody, radość i wielu nowych przyjaciół!

Wycieczka 1 – do Parku Rozrywki w Julinku!
Prawie 70 lat działa tu szkoła sztuki cyrkowej, a od 2015 roku – Park Rozrywki, a w nim Podniebny Cyrk, Kraina Dmuchańców, warsztaty żonglerki, nauka chodzenia na szczudłach i wiele innych atrakcji. Na miejscu dobra kuchnia i hotel, a wszystko w otulinie Kampinoskiego Parku Narodowego.

Wycieczka 2 – do uzdrowiska Konstancin.
Zapraszamy na Rodzinne Dni Konstancina, wypełnione warsztatami, zabawami, koncertami z piknikiem i paradą w stylu retro.

Wycieczka 3 – na Farmę Iluzji.
Wycieczkę po farmie zaczynamy od lewitującego kranu, który nigdzie nie jest podłączony ale z którego leci woda, potem możemy odwiedzić Tunel Zapomnienia, Zakręcony Domek, Chatę Tajemnic i wiele innych tajemniczych i ciekawych miejsc. Warto pojechać do Mościsk!

Wycieczka 4 – do Siedlec.
W czerwcu odbędzie się festyn „Z ułańską fantazją”, wodna 100-metrowa ślizgawka Water Slide, Holi Festiwal, czyli festiwal kolorów.

Wycieczka 5 – do skansenu w Sierpcu.
Spacer po skansenie pozwoli poczuć jak to było być dzieckiem (i mieć dziecko) na dawnej wsi? To był świat nie tylko bez Internetu, i bez telewizji, ale też bez prądu i bieżącej wody. I nie było to 1000 lat temu, tylko 100! Iluzja? Nie – to historia!

Wycieczka 6 – do Otrębus do matecznika zespołu „Mazowsze”.
Tradycją Mazowsza stał się Piknik Rodzinny. Na kilku scenach odbywają się występy i koncerty, do tego warsztaty z tańca, śpiewu, gry na instrumentach.

Wycieczka 7 – do Pałacu Mała Wieś.
Gdzie w pięknej historycznej oprawie w każdy weekend działa pałacowe przedszkole, czyli kreatywne zajęcia dla najmłodszych, zajęcia sportowe, w tym specjalne mini boisko do piłki nożnej. Oczywiście w Dzień Dziecka specjalne imprezy!

Wycieczka 8 – do Warszawy.
Tu nudzić się nie sposób! I nie sposób wymienić wszystko co dzieciaki mogą robić. Wybraliśmy warszawskie ZOO, w którym urodzone zimą zwierzaki zaczynają poznawać otoczenie, Centrum Nauki Kopernik – raj dla małych odkrywców; można polecieć w kosmos, zajrzeć do wnętrza Ziemi i wyprawić się tam gdzie mieszkają smoki, Muzeum dla Dzieci – pierwszego w Polsce Muzeum Etnograficznego całkowicie dedykowanego dzieciom. Metrem, autobusem, tramwajem, rowerem albo… pierwszym miejskim skuterem! WoW!

Na koniec pytanie? Czy wiedzą Państwo co to jest Runmageddon, ekstremalnie trudny bieg z dziesiątkami bardzo trudnych przeszkód? Przed oczami od razu pojawia się obraz zabłoconych i spoconych herosów dokonujących nieludzkich wysiłków. Otóż, mamy wariant dla dzieci – proszę poczytać!

Odważnych zapraszamy też na rafting Wkrą oraz wiele innych rodzinnych przygód.

W Modzie na Mazowsze znajdą Państwo wiele innych ciekawych propoycji na weekendowe wyprawy po Mazowszu. Zapaszam do współpracy przy kolejnych numerach naszego Magazynu. A ponieważ jestem ciekawa co Państwo wybiorą, proszę o oznaczanie Waszych mini relacji i zdjęć #modanamazowsze, najciekawsze opublikujemy na naszym fanpagu.

Dorota Zbińkowska
Dyrektor Biura MROT

POBIERZ MAGAZYN: MODA NA MAZOWSZE KIDS AND FUN

W NUMERZE

KALENDARIUM MAZOWIECKIE…4
JULINEK – SZTUKA, ROZRYWKA I… TRADYCJA…6
CENTRUM NAUKI KOPERNIK. PRAWDZIWY KOSMOS!…12
DO ZOOBACZENIA W ZOO! 14 RODZINNE DNI KONSTANCINA…10
FARMA ILUZJI MIEJSCE PEŁNE MAGII…16
MAZOWSZE MA WIELE DO ZAOFEROWANIA NAJMŁODSZYM…18
WAKACJE NA FALI W SIEDLCACH 22 RADOMSKA MOC ATRAKCJI…20
WYPOCZYNEK, PRZYGODA I MOC EMOCJI W ŻYRARDOWIE…26
MOSIR OSTRÓW MAZOWIECKA ZAMEK PUŁTUSK DOM POLONII…28
ZAGADKI I KOLOROWANKI DLA DZIECI…29
MUZEUM WARSZAWY…34
JAK TO BYŁO BYĆ DZIECKIEM NA DAWNEJ WSI?…38
„MAZOWSZE” DLA NAJMŁODSZYCH…40
PAŁAC MAŁA WIEŚ PRZYJAZNY MAŁYM!…42
RAFTING NA MAZOWSZU…44
MAZOWSZE IDEALNE NA WEEKEND…46
POCIĄG DO ATRAKCJI PO TORACH…48
RODZINNY WEEKEND Z TERMAMI MSZCZONÓW…50
ZAMKI NA MAZOWSZU…52
PIEKARNIA RATUSZOWA Z SIEDLEC…55
MULTIMEDIALNY PARK FONTANN…56
EKSTREMALNA ZABAWA HARTUJĄCA DUCHA…58

Magazyn Moda na Mazowsze KIDS&FUN powstał przy współpracy z Departamentem Kultury, Promocji i Turystyki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego.