Dzisiaj nie uda mi się skorzystać ze sprawdzonego przepisu na artykuł wstępny: „napisz ten tekst jako ostatni i zrób w nim streszczenie numeru!”. Nie ma szans. Wybór miejsc i wydarzeń jest tak duży, że streszczenie zajęłoby kilka stron!

Ale mam swoje ulubione miejsca, które mogę Państwu polecić. To wybór subiektywny, całkiem prywatny, może ciut kontrowersyjny, po prostu – mój.

Po pierwsze: kocham Wisłę! Wychowałam się na Pradze, tuż przy Porcie Praskim. Kiedy więc przestało mi wystarczać podwórko i park, wypuszczałam się z przyjaciółmi nad Wisłę. O każdej porze roku było pięknie, choć dziko, na brzegu zarośniętym krzakami. Raczej nie spotykaliśmy tam spacerowiczów, sporadycznie zaś – miejscowych pijaczków. Nie było ścieżki rowerowej, o kawiarniach nie wspominając. Ale piaszczyste brzegi, dostojeństwo królowej polskich rzek i widok na Stare Miasto – są wciąż takie same.

Dziś wybór tego, co można robić nad Wisłą, jest tak duży, że trzeba wiedzieć, czego się chce. Jeśli ciszy , to zapraszam na Wawer i Młociny, a także na drugą (drugą podkreślam ) stronę na Łuk Siekierkowski i na Bielany. A jeśli nie mogą Państwo żyć bez tętniącego pulsu miasta – zapraszam na przepiękne, nowoczesne bulwary, pokazy fontann, na plażę Desantu, praską Poniatówkę i Rusałkę, gdzie imprezy, tańce i śpiewy trwają do rana. A można jeszcze wybrać kajaki!

Po drugie: warto czasem opuścić stolicę. Kierunek: Radom! Samo miasto, przepięknie zrewitalizowane, czyste i kolorowe jest wystarczającym powodem wycieczki, a jeśli do tego dodamy Muzeum Wsi Radomskiej, Puszczę Kozienicką i  Air Show, to możemy zaplanować cały urlop.

Po trzecie: nie chciałabym w tym osobistym zaproszeniu ominąć Węgrowa, który był dla mnie prywatnym odkryciem i – po czwarte – niezwodnego Płocka. Jest co robić na Mazowszu!

Mam też kilka ogłoszeń organizacyjnych:
1.    Od lipca Moda na Mazowsze będzie podróżować w wybranych pociągach Kolei Mazowieckich.  Od tego lata promujemy Mazowsze wspólnie!
2.    Również od lipca na naszych stronach internetowych (www.mrot.pl)  będzie przygotowane dla Państwa pełne kalendarium imprez, które będą odbywać się w Warszawie i na całym Mazowszu!
3.    Chętnie opublikujemy Państwa osobiste refleksje z podróży po Mazowszu i zdjęcia. A opublikowane będziemy nagradzać! Materiały proszę przysyłać na adres mnm@mrot.pl.
4.    Gorąco zapraszam do dzielenia się zdjęciami na naszym FB i do oznaczania zdjęć #modanamazowsze

Pobierz magazyn Moda na Mazowsze LATO 2018