“Miasto skarbów” to pięknie zilustrowana gra, która pozwala poznać historię i kulturę Rzeszowa. Zachęca jednocześnie do eksplorowania możliwości, jakie oferuje stolica Podkarpacia. Stanowi doskonały pretekst do dyskusji na temat miasta, jego przeszłości i przyszłości oraz kształtujących go ludzi. Spełnia rolę pomocy edukacyjnej i zapewnia świetną, niezobowiązującą rozrywkę, do której chętnie się wraca.

Gra została wysoko oceniona przez recenzentów, ekspertów z instytucji kultury, jak również przez podkarpackie media.

To także bardzo atrakcyjny zarówno pod względem estetycznym, jak i merytorycznym materiał promujący Rzeszów. Wysoka jakość zastosowanych materiałów, dobrze zaprojektowane przepisy oraz znakomite ilustracje sprawiają, że można nią obdarować wymagającego odbiorcę.

W ramach projektu dofinansowanego z budżetu Gminy Miasto Rzeszów oraz z budżetu Województwa Podkarpackiego wydanych zostało 400 bezpłatnych egzemplarzy gry, które przekazywane są instytucjom kultury i szkołom podstawowym zlokalizowanym na terenie miasta Rzeszowa, a także mieszkańcom miasta.

Zgodnie z założeniami projektu Stowarzyszenie wydało 1000 dodatkowych, odpłatnych egzemplarzy gry, które opłaciło dzięki wsparciu sponsorów: Centrum Handlowe Plaza Rzeszów, G2A, Makarony Polskie i Port Lotniczy Rzeszów-Jasionka, a także z finansowych środków własnych.

Grę można nabyć zarówno w wielu księgarniach stacjonarnych (np. sieć księgarni Nova), jak i internetowych na terenie całej Polski.

W roku 2018 Stowarzyszenie planuje wydać dodatek do gry upamiętniający odzyskanie przez Polskę niepodległości. Takie działanie nie tylko zwiększy możliwości wykorzystania gry, lecz przede wszystkim pozwoli dzieciom i młodzieży na zdobywanie wiedzy z zakresu historii w lekki, niezobowiązujący sposób.

W chwili obecnej stowarzyszenie pracuje nad pozyskaniem funduszy na ten cel.

O GRZE „MIASTO SKARBÓW”
Miasto skarbów to niebanalna, rodzinna gra planszowa. Zapewnia fantastyczny czas, spędzony razem, wśród bardziej i mniej znanych skarbów miasta.

Podstawowym celem gry jest zdobywanie płytek symbolizujących 100 rzeszowskich „skarbów”.

Każda z nich daje określoną liczbę punktów zwycięstwa, które przekładają się na końcowy wynik. Przepisy gry są przejrzyste, a ona sama stosunkowo lekka, choć zarazem pozwala na dokonywanie wyborów strategicznych, podejmowania trafnych decyzji, które mają wpływ na zwycięstwo. Rozgrywka jest emocjonująca i zwykle do samego końca trzyma w niepewności.

WIEK GRACZY: od 7 lat do nieskończoności

LICZBA GRACZY: od 2-4 osób

CZAS ROZGRYWKI: ok. 30 minut

TRUDNOŚĆ: początkujący i średniozaawansowani gracze

Więcej informacji o grze można znaleźć na stronie: http://miastoskarbow.com.pl