Począwszy od września br. Mazowiecka Regionalna Organizacja Turystyczna we współpracy z firmą Coigdzie.pl udostępniła bazę ponad 1000 wydarzeń z dziedziny kultury, sportu, rozrywki. 

W dniu 5 września w siedzibie MROT odbyła się konferencja prasowa prezentująca nowe funkcjonalności portalu turystycznego Mazowsze.travel.  Na tym portalu w zakładce wydarzenia można skorzystać ze specjalnie wyselekcjonowanej i codziennie aktualizowanej bazy około 1000 wydarzeń z dziedziny kultury, sportu, rozrywki, które odbywają się na terenie Warszawy i całego Mazowsza.

Dla ułatwienia przeszukiwania zostały one uporządkowane według kategorii: muzyka, z dziećmi, sport i motoryzacja, plenerowe, rozrywka, film i teatr, kultura, wszystkie.

Innowacyjny system pozwala na w dużej części automatyczne zebranie rozproszonych danych i poukładanie ich w jednolitą bazę informacyjną. Istotną jego częścią są aplikacje – roboty skanujące, które mają za zadanie jak najefektywniej zbierać informacje dostępne na stronach internetowych oraz profilach społecznościowych organizatorów wydarzeń. Zebrane dane są weryfikowane, uzupełniane i segregowane przez ponad 20-osobowy zespół redakcyjny, a następnie udostępniane jako największa baza wydarzeń w Polsce.

W ogólnopolskiej bazie danych coigdzie.pl:
– co miesiąc agreguje się ponad 20 000pozycjicodziennie aktualizowanych,
– monitorowaniu wydarzeń podlegają duże miasta, małe miejscowości i wsie,
– 100% rekordów posiada współrzędne geograficzne,
– 85% rekordów posiada dokładny opis imprezy,
– 90% rekordów posiada link do strony organizatora,
– 90% rekordów posiada ilustrację.