Z początkiem maja Chorwacka Wspólnota Turystyczna w Polsce rozpoczęła w mediach społecznościowych trzecią edycję swojego konkursu Epic Week, oferując członkom internetowej społeczności możliwość przeżycia w Chorwacji tygodnia pełnego przygód.

Aby wziąć udział w konkursie, należy wybrać 7 z 218 propozycji, z których powstaną wakacje idealne, a następnie udostępnić swoją listę w mediach społecznościowych i zachęcić przyjaciół do głosowania na nią. 10 finalistów, którzy zdobędą największą liczbę głosów, będzie musiało następnie przekonać jury, dlaczego właśnie oni zasługują na wygraną i spełnienie swoich marzeń o Epickim Tygodniu. Przekonanie jury nie będzie łatwym zadaniem, biorąc pod uwagę, że zwyciężczyni pierwszej edycji (z Polski) wygrała chwytającą za serce opowieścią o tym, dlaczego swój wymarzony Epicki Tydzień chce spędzić ze swoim chorwackim ukochanym. Z kolei zwyciężczyni drugiej edycji (z Włoch) przygotowała imponującą listę 60 powodów, dla których taką miłością stała się dla niej właśnie… Chorwacja. Konkurs potrwa do 23 maja, a zwycięzcy zostaną ogłoszeni na oficjalnej stronie Croatia Full of Life na Facebooku.

Jeden z ubiegłorocznych zwycięzców wybrał się na wspinaczkę po największym klifie Chorwacji, potem odbył przejażdżkę rowerem górskim w otoczeniu księżycowych krajobrazów wyspy Pag, a później trekkingowy rajd wzdłuż szlaku Premužićeva, jednej z najbardziej cenionych tras w Chorwacji. Pasjonująca podróż zakończyła się lekcjami kitesurfingu i lotami paralotnią, z błogimi przerwami na rejs jachtem po wyspach Adriatyku.

Chorwacja jest pełna życia i wakacyjnych możliwości: poczujesz tu atmosferę rzymskich igrzysk w najlepiej zachowanym antycznym amfiteatrze Europy, skosztujesz jedynego w swoim rodzaju risotto przygotowywanego z pietyzmem podczas 10-godzinnego rytuału, potem zwieńczysz je winem, które leżakowało leniwie na dnie morza, zażyjesz kąpieli w towarzystwie delfinów albo – najlepiej przed risotto – przeciśniesz się przez najwęższą ulicę świata.