Spółka Radisson Hospitality AB, stanowiąca część Radisson Hotel Group, ogłosiła powstanie hotelu Radisson RED Warsaw. Hotel tej ekskluzywnej lifestyle’owej marki będzie przepojony energią i dynamizmem.

To siedemnasty hotel tej grupy w Polsce. Bardzo znaczące jest jego usytuowanie: warszawska Wola, w pobliżu Grzybowskiej i Żelaznej, świetny punkt komunikacyjny, wszędzie blisko, rejon pulsujący życiem, nowoczesnymi trendami, a jednocześnie silnie związany z tradycją i historią stolicy. Hotel będzie częścią wieżowca Liberty Tower. Otwarcie planowane jest na 2023 r.

Radisson RED wyróżnia się na tle innych hoteli, więc cieszymy się, że możemy wprowadzić tę odważną, eklektyczną i wesołą markę do Warszawy. Jest to siedemnasta nieruchomość w naszym prężnie rozwijającym się portfolio w tym kraju. W opublikowanym indeksie FTSE Russell, Polska zmieniła niedawno status na rynek rozwinięty”. To jedyny kraj, który osiągnął taki awans w ciągu ostatniej dekady – powiedział Elie Younes, wiceprezes i dyrektor ds. rozwoju w Radisson Hotel Group.

Lokalizacja, architektura, wystrój wnętrz, luźna atmosfera, otwarte przestrzenie, ciekawa oferta kulturalna, odważny wystrój wnętrz – to wszystko sprawi, że hotel ten będzie miejscem dostarczającym gościom niezapomnianych przeżyć. Hotel będzie mieć 267 pokoi, restaurację, bar, siłownię oraz bogatą przestrzeń spotkań i wydarzeń. Zaprojektowany przez znane biuro architektoniczne Arquitectonica, stanie się integralną częścią wyjątkowego 140-metrowego wieżowca Liberty Tower, który dopełni panoramę Warszawy.

– Jesteśmy dumni z rozpoczęcia współpracy z jedną z największych grup hotelowych na świecie. Radisson RED to marka znana z tego, że jej hotele mieszczą się w budynkach o wyjątkowej architekturze,  zapewniających twórczą atmosferę i szybki dojazd z każdego zakątka miasta. Liberty Tower z całą pewnością wpisuje się w ten trend, a wręcz go wyprzedza. Jestem przekonany, że przestrzenie Radisson RED na terenie Liberty Tower będą jednymi z najnowocześniejszych i najwygodniejszych na świecie, a osoby przebywające tutaj będą mogły cieszyć się wyjątkową atmosferą miasta mówił Cezary Jarząbek, Założyciel i Prezes Zarządu Golub GetHouse, inwestora Liberty Tower. 

Radisson RED Hotel, Warsaw będzie obsługiwany przez Radisson Hospitality AB w ramach międzynarodowej umowy najmu. Resztę powierzchni wieżowca zajmą mieszkania na długoterminowy wynajem.