Berlińska marka a&o jest wyjatkowo dynamiczna; otwiera nowe obiekty, modernizuje starsze, inicjuje wiele innowacji i udogodnień. Do końca roku wprowadzi w swych obiektach 30 terminali check-in.

a&o jest największą grupą hostelową w Europie. Została założona w 2000 r. przez Olivera Wintera. Obecnie w jej skład wchodzi 39 obiektów w 23 miastach i 8 krajach (Niemcy, Austria, Holandia, Czechy, Dania, Włochy, Polska i Węgry). Sieć oferuje doskonałe usytuowanie swych obiektów, unikatową koncepcję  połaczenia hotelu z hostelem pod jednym dachem, komfortowe pokoje w rozsądnych cenach, udogodnienia dla podróżnych (np. dla grup szkolnych i rodzin z dziećmi). W pierwszej połowie 2019 r. udzielono ponad 2,3 miliona noclegów, a obroty firmy wzrosły o prawie 80 milionów euro – tj. 8 proc. więcej w porównaniu z analogicznym okresem ubiegłego roku. Na jesieni tego roku planowane jest otwarcie pierwszego hostelu w Warszawie, a na przełomie 2019/2020 w Budapeszcie i Kopenhadze. Od 2017 r. właścicielem spółki a&o jest amerykański inwestor TPG Real Estate.

Nie trać czasu w kolejkach
Jedną z najważniejszych usług podporządkowanych temu mottu jest samodzielne zamelodowanie za pośrednictwem terminali. Zostały one  w całości zaprojektowane przez zespół programistów a&o, a prace nad nimi i testy trwały zaledwie sześć miesięcy.

Goście zatrzymujący się w a&o mają wybór: klasyczne zameldowanie w recepcji, mobilnie przez telefon komórkowy albo za pośrednictwem terminala umieszczonego w hotelowym lobby. Są już obiekty, które oferują wszystkie trzy opcje, a do końca roku powstanie dodatkowych 30 terminali do samodzielnego zameldowania. Wdrożenie takiego systemu meldunkowego w całej Europie planowane jest do wiosny 2020 r.

Phillip Winter, CMO podkreśla: Celem jest zapewnienie najwyższego możliwego komfortu hotelowym gościom – a to także oznacza skrócenie czasu potrzebnego na meldunek, unikanie kolejek i zaoferowanie wygodnej alternatywy. Pierwsze testy terminali zostały ocenione bardzo wysoko. Są one szczególnie potrzebne w gorącym okresie, jakim są weekendy. Samodzielny meldunek to projekt, który podkreśla naszą innowacyjność – jesteśmy jedyną siecią hosteli z taką ofertą.

Przydatny adres: www.aohostels.com/pl/

Tekst: Alina Woźniak