Każdego roku we wrześniu, w ramach Dni Dziedzictwa Europejskiego w Czechach (European Heritage Day), otwierają się dla szerokiej publiczności podwoje najciekawszych zabytków, także tych zwykle niedostępnych dla turystów.  W tym roku impreza odbędzie się od soboty 7 września do niedzieli 15 września.

Na zwiedzających czekają wyjątkowe, zabytkowe obiekty, między innymi zamki, pałace, kościoły, muzea i galerie,  zabytki techniki i wojskowości , a także parki narodowe czy budynki publiczne, których pomieszczenia są na codzień niedostępne lub częściowo niedostępne dla turystów (ratusze, sądy, szkoły, biura, domy mieszkalne i inne obiekty). Na gości czekają specjalne trasy zwiedzania, koncerty, wystawy, wykłady i inne programy kulturalne.

W tegorocznej edycji Dni Dziedzictwa Europejskiego w Czechach weźmie udział około 800 zabytków oraz odbędzie się ponad 290 imprez.
Informacje o obiektach i imprezach znajdziemy na stronie: http://www.historickasidla.cz/en/european-heritage-days/list-of-events-ehd.html