Katalog „Małopolska wieś dla każdego” prezentuje obiekty rekomendowane przez Polską Federację Turystyki Wiejskiej „Gospodarstwa Gościnne”. Oferuje szeroką gamę propozycji spędzania wolnego czasu, zawiera także wiele przydatnych informacji praktycznych. W katalogu przedstawiono tylko wybrane gospodarstwa agroturystyczne w Małopolsce, których jakość usług została zweryfikowana zgodnie z zasadami określonymi przez Federację.

Turyści mają do wyboru dwa rodzaje ofert agroturystycznych: „Wypoczynek na wsi” oraz „Wypoczynek u rolnika”. Wybierając ten drugi wariant, można liczyć nie tylko na czysty pokój z łazienką, ale także na domowe posiłki czy udział w zajęciach w gospodarstwie rolnym, takich jak karmienie zwierząt, zbieranie ziół, tradycyjny wyrób masła czy sera, pieczenie chleba lub smażenie konfitur.

Wszystkim obiektom nadano kategorie oznaczone symbolami od jednego do 3 słoneczek, w zależności od wyposażenia i poziomu oferowanych usług. Dzięki tej kategoryzacji turyści i wczasowicze mogą wybierać obiekty według standardu noclegu i jakości obsługi. Im więcej słoneczek ma gospodarstwo, tym wyższy oferuje standard noclegów, dostęp do łazienki, kuchni, a także urozmaicone propozycje rekreacji, imprez regionalnych oraz możliwości aktywnego spędzania czasu. Turysta, który wybiera gospodarstwo oznaczone słoneczkami, wie dokładnie, czego może oczekiwać.

Zaprezentowane w katalogu gospodarstwa pogrupowano w zależności od położenia: w Krakowie i okolicach, Podbabiogórzu, wokół Tarnowa, w regionie sądeckim, w Tatrach i na Podhalu.

Katalog „Małopolska wieś dla każdego” w pdf: https://magazynswiat.pl/wp-content/uploads/2019/11/Do-druku-gorale.pdf