Zapraszamy Państwa do UZDROWISKA BUSKO-ZDRÓJ S.A. – jednego z najstarszych i najbardziej znanych polskich uzdrowisk. Znajdują się tu cenione w całym kraju sanatoria i szpitale uzdrowiskowe, takie jak zabytkowe Sanatorium MARCONI,  Uzdrowiskowy Szpital Kompleksowej Rehabilitacji KRYSTYNA, czy Specjalistyczny Szpital Ortopedyczno-Rehabilitacyjny GÓRKA. Tu od blisko 200 lat skutecznie leczone są i rehabilitowane schorzenia: reumatologiczne, neurologiczne, ortopedyczno-urazowe, kardiologiczne oraz dermatologiczne. Każdego roku kurort odwiedza kilkadziesiąt tysięcy gości z kraju i zagranicy, którzy przyjeżdżają aby skorzystać z leczniczych właściwości tutejszych unikalnych wód siarczkowych oraz solanek jodkowych.
Nad prawidłowym i efektywnym przebiegiem kuracji czuwa wysoko wykwalifikowana  kadra lekarska, pielęgniarska i fizjoterapeuci. Bogata oferta zabiegowa, komfortowo wyposażone pokoje i smaczna zdrowa kuchnia sprawią, że  można poczuć się tu wyjątkowo a spędzony czas pozostawi wspaniałe wspomnienia. Po zabiegach, na gości buskiego kurortu czeka wiele atrakcji, które skutecznie urozmaicą czas pobytu w Uzdrowisku. Wśród nich są liczne wydarzenia kulturalne, muzyczne festiwale, szerokie możliwości zwiedzania regionu i najbliższej okolicy – pięknego i malowniczego Regionu Ponidzia. Szukając miejsca, które pozwoli zadbać o zdrowie, odpocząć od wielkomiejskiego zgiełku, czy po prostu zregenerować swoje siły witalne warto odwiedzić UZDROWISKO BUSKO-ZDRÓJ S.A. Warto dodać, że Uzdrowisko jest producentem naturalnej wody mineralnej „Buskowianka-Zdrój” – szczególnie cenionej przez osoby dbające o swoje zdrowie i aktywność fizyczną, oraz „Słonecznych Kosmetyków” – produktów pielęgnacyjnych, powstałych na bazie naturalnych substratów leczniczych Uzdrowiska.

Lecznicza woda siarczkowa – naturalny skarb UZDROWISKA BUSKO-ZDRÓJ S.A.
Woda siarczkowa to ewenement przyrody. Czerpana jest bezpośrednio z tutejszych źródeł, co gwarantuje jej najwyższą jakość. Jej lecznicze właściwości wiążą się z wchłanianiem dwuwartościowej siarki przez skórę (kąpiele), drogi oddechowe i przewód pokarmowy (kuracja pitna). W organizmie następuje aktywizacja procesów biochemicznych, przeciwzapalnych, przeciwreumatycznych i odtruwających. Korzystanie z kąpieli siarczkowych powoduje zwiększenie odporności organizmu, obniżenie poziomu cholesterolu i cukru we krwi, złagodzenie dolegliwości bólowych, zmniejszenie obrzęków, poprawienie ruchomości stawów. Kąpiele siarczkowe działają odkażająco na skórę i sprzyjają jej regeneracji.

Więcej informacji znajdą Państwo na stronie www.uzdrowiskobusko.pl

Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami aktualnych promocji. W styczniu i lutym 2020 Goście korzystający z kuracji w Uzdrowisku mogą skorzystać z rabatu nawet do 15%


Informacji udziela Dział Rezerwacji Pobytów Pełnopłatnych
tel. +48 41 370 38 00, rezerwacja@ubz.pl