Drodzy Czytelnicy,

Jeśli tęsknicie za słońcem, to możecie wybrać się na Maltę, gdzie panuje śródziemnomorski klimat i jest 300 słonecznych dni w roku! To idealne miejsce do naładowania akumulatorów na koniec zimy.
17 marca, czyli w Dzień św. Patryka, Irlandczycy obchodzą swoje święto narodowe. Tego dnia noszą ubrania w swoim narodowym kolorze, czyli zielonym, organizują zielone pochody i festyny, a puby i bary pękają w szwach. Dzień św. Patryka obchodzony jest na całym świecie, także w Polsce, ale warto tego dnia wpaść do Dublina, zwłaszcza jeśli jest się wielbicielem irlandzkiej muzyki i tańców.
Z kolei miłośnicy muzyki klasycznej mogą liczyć na wiele atrakcji w Niemczech. Rok 2020 jest bowiem rokiem Ludwiga van Beethovena, ponieważ właśnie mija 250 lat od narodzin wielkiego kompozytora. Autor „Do Elizy” przyszedł na świat w Bonn, więc najwięcej wydarzeń przygotowano właśnie tutaj, ale z okazji jubileuszu w całych Niemczech przygotowano około 300 projektów i odbędzie się ponad tysiąc wydarzeń poświęconych Beethovenowi. A co dla amatorów sportu i aktywnego wypoczynku? Na przykład półmaraton w Żywcu, który odbędzie się w ostatnią niedzielę marca. Trasa biegnie wokół Jeziora Żywieckiego, więc poza sportowymi emocjami gwarantuje przepiękne, malownicze krajobrazy.

Bożena Miller
redaktor wydania

Link do numeru: swiat zima 2020