Dominikańskie Stowarzyszenie Prasy w Ruchu Turystycznym (Adompretur) w sobotę ogłosiło, że Republika Dominikańska otrzymała coroczną nagrodę portalu turystycznego TripAdvisor Travellers’ Choice za najlepszą destynację obu Ameryk, a w skali całego świata zajęła 13. miejsce.

Stowarzyszenie podkreśliło, że nagrody Travellers’ Choice przyznawane są na podstawie opinii i komentarzy milionów podróżników z całego świata i reprezentują „to najlepsze z najlepszego”, jeśli chodzi o jakość usług i zadowolenie klientów, od hoteli po inne formy zakwaterowania, przez destynacje i ich atrakcje, aż po marki i produkty ruchu turystycznego.

Stowarzyszenie domyśla się, że ta prestiżowa nagroda przyznana dominikańskiemu ruchowi turystycznego powinna być nie tylko okazją do świętowania i dumy, ale także źródłem inspiracji i optymizmu do pokonania skomplikowanej obecnie sytuacji, z którą w czasie pandemii musi zmierzyć się ruch turystyczny.

Lista nagrodzonych destynacji na świecie
Na pierwszym miejscu znalazły się Londyn, Paryż i Kreta w Grecji; dalej Bali, Rzym, Phuket w Tajlandii, Sycylia, Majorka, Barcelona, Istambuł, Goa w Indiach, Dubaj oraz Republika Dominikańska. Wśród pierwszych 25 światowych destynacji pojawiły się dwa inne kierunki z obu Ameryk – Kuba na 19. miejscu oraz Nowy Jork na 25. miejscu.

Republika Dominikańska może także cieszyć się z faktu, że plaża Bávaro w regionie Punta Cana zajęła 19. miejsce wśród 25 najlepszych plaży świata.

Najlepsze destynacje są wybierane co roku na podstawie komentarzy milionów użytkowników platformy TripAdvisor. Nagrody Travellers’ Choice odzwierciedlają nie tylko najczęstszy wybór podróżników, ale podkreślają także wyjątkowe atrybuty destynacji, dzięki którym turyści chętnie tam powracają.

Na portalu TripAdvisor jest do dyspozycji wiele fotografii atrakcji turystycznych Republiki Dominikańskiej, najlepszej destynacji na Karaibach. Nie brakuje także informacji o tym, że jej brzegi omywają takie same wody, jak te kubańskie, a że jej terytorium zajmuje dwie trzecie wyspy Hispaniola, którą dzieli z Haiti. Co więcej portal podkreśla, że Republika Dominikańska jest idealną destynacją dla rodzin i wspomina także o perfekcyjnym klimacie na wyspie.

O Republice Dominikańskiej
Republika Dominikańska to wyspiarski kraj składający się z 32 prowincji. Zajmuje powierzchnię 48 760km2 i mieszka tu ponad 10 mln osób. Jej północne brzegi obmywa Ocean Atlantycki, południowe Morze Karaibskie, na wschodzie od Portoryko oddziela ją kanał la Mona, a na zachodzie sąsiaduje z Haiti. Republika Dominikańska należy do krajów z największą ilością atrakcji turystycznych, dzięki którym co roku odwiedzają ją miliony osób. Najbardziej znane miejsca to Bávaro-Punta Cana, Santo Domingo, Boca Chica, Juan Dolio, Bayahibe, Puerto Plata, Sosúa, Cabarete, Samana, Las Terrenas, Las Galeras, Jarabacoa i Constanza.

Narodowa Centrala Turystyczna Republiki Dominikańskiej
www.godominicanrepublic.cz