Dolnośląska Organizacja Turystyczna zaprasza do kontaktu wszystkich turystów, którzy chcieliby zapoznać się ze szlakami i atrakcjami turystycznymi Dolnego Śląska poprzez drukowane broszury. Jeśli nie lubimy czytać o atrakcjach turystycznych z internetu i wolimy planować wyjazdy z przewodnikiem w ręku wystarczy napisać do nas na adres: planujznami@dot.org.pl i zamówić przesyłkę. Konieczne jest podanie adresu korespondencyjnego, na który DOT prześle komplet katalogów. Regulamin akcji dostępny jest na stronie https://dolnyslask.travel/dolny-slask-planuj-z-nami/.

Jak mówią pracownicy informacji turystycznych prowadzonych przez Dolnośląską Organizację Turystyczną dziś wielu turystów w dalszym ciągu wyżej ceni sobie informacje podane w formie broszury niż te w internecie. Mają one przewagę zwłaszcza w terenie, kiedy nie trzeba bać się rozładowania baterii, a mapy są często dokładniejsze niż te elektroniczne.

Dolnośląska Organizacja Turystyczna zamierza w ten sposób zapewnić turystom materiały drukowane, które wcześniej były rozdawane podczas imprez plenerowych, a ze względu na odwołanie wydarzeń nie trafią tą drogą do rąk turystów.