RYANAIR Z ZADOWOLENIEM PRZYJMUJE DECYZJĘ HISZPANII O OTWARCIU GRANIC Z DNIEM 1 LIPCA

WŁOCHY, CYPR, GRECJA, PORTUGALIA I HISZPANIA OTWARTE NA TURYSTÓW

Ryanair, największa niskokosztowa linia lotnicza w Europie, dziś (wtorek 26 maja) potwierdziła, iż od 1 lipca zamierza obsługiwać 40% normalnego lipcowego rozkładu lotów. Hiszpania w ten weekend poinformowała o zniesieniu restrykcji od 1 lipca, podobnie jak zrobiły to wcześniej Włochy, Cypr, Grecja i Portugalia. We wszystkich tych krajach hotele oraz plaże zostaną otwarte na lipcowo-sierpniowe wakacje.

Ryanair będzie oferował codzienne loty z krajów europejskich na najważniejsze wakacyjne lotniska w Portugalii, Hiszpanii, Włoszech, Grecji i na Cyprze od 1 lipca.

Z okazji zniesienia restrykcji podróży w różnych krajach europejskich, Ryanair ogłosił wielką wyprzedaż. Bilety na podróż w lipcu i sierpniu w cenach już od 129 zł dostępne są jedynie do czwartku 28 maja.

Eddie Wilson, Prezes Ryanair DAC powiedział: 

„Po 4 miesiącach zamknięcia, z zadowoleniem przyjmujemy decyzje rządów we Włoszech, Grecji, Portugalii, Hiszpanii i na Cyprze o otwarciu granic i odejściu od kwarantanny. Europejskie rodziny, które były blokowane przez ostatnie 10 tygodni, mogą teraz zacząć planować rodzinny urlop w Hiszpanii, Portugalii, Włoszech, Grecji i innych krajach basenu Morza Śródziemnego na lipiec i sierpień przed powrotem dzieci do szkół we wrześniu.

Ryanair od 1 lipca będzie oferował prawie 1000 lotów dziennie. Wprowadziliśmy do sprzedaży mnóstwo biletów w atrakcyjnych cenach na tegoroczne wakacje, o których tak wiele rodziców i dzieci marzyło.

Wszystkie loty Ryanair odbywać sie będą zgodnie z nowymi wytycznymi UE odnośnie bezpieczeństwa podróży, które nakładaja obowiązek noszenia maseczek zarówno na lotnisku, jak i na pokładzie samolotu na wszystkich pasażerów (oraz załogi Ryanair).

Z niecierpliwością oczekujemy na miliony pasażerów Ryanaira na pokładach naszych samolotów. Cieszymy się, że gospodarka w Europie wraca do normalności po tym trudnym okresie zamkniecia, dzięki któremu udało odnieść wilki sukced w walce z wirusem Covid-19.”

Ostatnie aktualizacje dotyczące podróży dostępne są tu.