Lotnisko Warszawa/Modlin wciąż się rozwija. Zdobywa kolejnych przewoźników i oferuje nowe trasy wakacyjnego wypoczynku.

W sezonie letnim 2019 roku szósty pod względem wielkości port w Polsce stawia na rozwój połączeń czarterowych. We współpracy z największymi touroperatorami w Polsce: ITAKATUI Poland oraz GRECOS uruchomił loty na Zakhyntos (piątek), Kefalonie (czwartek) i na Kretę (niedziela).

Kefalonia
To największa spośród Wysp Jońskich i idealne miejsce na spokojny wypoczynek. Nie ma tu takich tłumów jak na pobliskiej Zakhyntos, bo wyspa opiera się masowej turystyce, a jej urokliwe wioski zachowują autentyzm. Pewnie dlatego mieszkańcy Hellady nazywają ją najpilniej strzeżoną tajemnicą grecką. Nie ma tu też imponujących zabytków, ale jest wspaniała przyroda, a bajeczne plaże ciągną się nieomal wzdłuż całego wybrzeża. Najpiękniejsza z nich Mirtos, otoczona klifami ze śnieżnobiałym piaskiem zaliczona została do trzydziestu najpiękniejszych na świecie. Jest też kamienista i otoczona lasem plaża Antisamos oraz piaszczyste plaże niedaleko stolicy w kurorcie Lassi. Jedną z najpopularniejszych atrakcji Kefalonii jest Jaskinia Melissani, po której pływają łódki. Koniecznie trzeba też zajrzeć do stolicy wyspy Argostoli i usiąść w jednej z licznych kafejek lub udać się do portu. Jeśli będziemy mieli szczęście, to zobaczymy tam żółwie karetta, które podpływają do brzegu, licząc na poczęstunek od rybaków i turystów.

Zakhyntos
Ta grecka wyspa na Morzu Jońskim jest dobrze znana Polakom. Słynie z krystalicznie czystych wód i plaż, a także intensywnego życia nocnego. Jej symbolem jest słynna Zatoka Wraku, której nazwa pochodzi od pozostałości statku przemytników, który rozbił się tam w 1982 roku i pozostał do dziś. Zatoka otoczona jest przepięknymi, białymi skalnymi klifami, w których morska woda wydrążyła groty. Ogromną atrakcją są rejsy statkami, które wpływają do niektórych z nich lub przepływają pod skalnymi łukami. Dla najmłodszych to prawdziwa morska przygoda. Najcenniejszym skarbem na wyspie są jednak ogromne żółwie morskie karetta. Mają one 120 cm długości, ważą ok. 100 kg i w okresie letnim składają jaja na plażach w okolicy Kalamaki i Laganas. Warto je zobaczyć samemu, zwłaszcza że w pobliskich portach na każdym kroku można się natknąć na oferty rejsów w poszukiwaniu tych zwierząt.