Republika Dominikańska, 8. czerwca 2020 – Ministerstwo Turystyki Republiki Dominikańskiej (MITUR) poinformowało, że kraj będzie gotowy od 1 lipca na ponowne przyjęcie międzynarodowych podróżników. Chodzi o przewidywany termin rozpoczęcia czwartej fazy procesu deeskalacji zasad przyjętych przez Komisję Wysokiego Szczebla ds. Zapobiegania i Kontroli Koronawirusa. Komisja ta podejmuje specjalne działania zdrowotne, które są stosowane w celu podjęcia ekstremalnych zasad ostrożności i zapobiegania infekcjom.

„Dominikański przemysł turystyczny jest przygotowany na przyjęcie urlopowiczów od 1 lipca w odpowiedzialny sposób i zgodnie z zaleceniami krajowych i międzynarodowych organizacji w zakresie higieny, dezynfekcji i dystansu społecznego” zaznaczył Minister Turystyki Francisco Javier García. „Turyści mogą przekonać się, że wprowadzone zasady gwarantują bezpieczne i przyjemne wrażenia. Dzięki czemu, jak zawsze będą mogli cieszyć się atrakcjami, które czynią z Republiki Dominikańskiej najbardziej popularny cel turystyczny na Karaibach” dodaje.

Ministerstwo ogłosiło, że większość hoteli w kraju będzie działać od 1 lipca normalnie. Różne podmioty rządu współpracują z prywatnymi firmami opracowując zasady bezpieczeństwa i higieny, które zagwarantują pełne zdrowie obywateli i turystów.

Ministerstwo również dodaje, że protokoły zdrowotne branży turystycznej są już dostępne, zostały zatwierdzone przez odpowiednie podmioty publiczne i mają cechy podobne do tych ustanowionych przez Światową Organizację Zdrowia (WHO) w celu zagwarantowania wznowienia dominikańskiej branży turystycznej będący punktem odniesienia dla bezpieczeństwa
zdrowotnego w regionie.

O Republice Dominikańskiej
Nie ma drugiego takiego kraju jak Republika Dominikańska. Wyróżnia się przede wszystkim niezwykłą ofertą wycieczek, bogatą kulturą, mnóstwem przeróżnych udogodnień i piękną pogodą przez cały rok. Dzięki bezpośrednim połączeniom z większości lotnisk na świecie jest również łatwo dostępna destynacja. To oaza idealna dla celebrytów, par, ale także dla rodzin. Od szlaków, przez nieodkryte plaże aż po światowej sławy pola golfowe, tutaj można odpocząć w różnego rodzaju miejscach zakwaterowania czy też w luksusowych hotelach. Warto zwiedzić historyczne zabytki, delektować się typowo dominikańskimi potrawami lub uciekać od cywilizacji w ekoturystycznych kierunkach w otoczeniu pięknych parków narodowych, wśród gór i rzek.

Otoczona Morzem Karaibskim od południa i Oceanem Atlantyckim od północy, Republika Dominikańska oferuje różnego rodzaju sporty, rekreację, rozrywkę lub ekskluzywne atrakcje kulturalne, takie jak taniec lub karnawał. Nie zapominajmy również o dominikańskich rarytasach, takich jak cygara, rum, czekolada, kawa, bursztyn i larimar. W każdym regionie znajdą coś dla siebie podróżnicy o różnych wymaganiach i budżetach. Czeka tu pełna przygód Puerto Plata, obfita Samaná, zabytkowe Santo Domingo, słoneczna Punta Cany, luksusowa La Romany, wesołej Barahona i inne regiony. Aby uzyskać więcej informacji i rozpocząć planowanie podróży, odwiedź oficjalną stronę Ministerstwa Turystyki Republiki Dominikańskiej lub: Pobierz aplikację z App Store i Google Play Go República Dominicana Śledź nas na Twitterze i Instagramie @GoDomRepCee Polub nas na Facebooku Rep.Dominikanska

Tekst: Leila Boasier Budecker
www.godominicanrepublic.cz