Siemia Bug Festival jest festiwalem muzyczno-świadomościowym, aspirującym do miana pierwszego festiwalu transformacyjnego organizowanego w Polsce. Zamierzeniem organizatorów wydarzenia jest stworzenie wyjątkowego miejsca, w którym nowe idee będą miały przestrzeń do zaistnienia, a uczestnicy festiwalu szansę na własny rozwój.

Wydarzenie odbędzie się 13-16 sierpnia 2020 roku na terenie ośrodków położonych bezpośrednio nad rzeką Bug, kilka kilometrów pod Siemiatyczami. W ciągu 4 dni odbędą się koncerty i warsztaty, a także seminaria i wykłady, łączące tradycję oraz najnowsze osiągnięcia wiedzy i nauki, takie jak psychologia, mistycyzm czy współczesne trendy środowiskowe.

Festiwal obracać się będzie w tematyce ekologii i konieczności dbania o środowisko naturalne, filozofii less waste, slow life, a także nowych technologii wspomagających zrównoważony rozwój.

Wydarzenie będzie również mocno zakorzenione w rodzimej, organicznej kulturze. Jego patronką jest występująca w nazwie słowiańska bogini SIEMIA, inaczej znana jako Gaja, Makosz czy po prostu Matka Ziemia. To nie tylko ukłon w stronę rodzimej kultury, ale też idea promocji podczas festiwalu tematyki związanej historią i tradycją Słowian.

Do 4 RAZY sztuka, czyli Siemia Bug Festival to PIERWSZE W POLSCE wydarzenie, które:

  • organizujemy ku czci Matki Ziemi – ekologiczny, less waste, w zgodzie i symbiozie z naturą
  • aspiruje do miana transformacyjnego
  • czerpie głęboko ze słowiańskich korzeni, tak w prelekcjach jak i muzyce
  • jest festiwalem łączącym światy: sztuki, muzyki, rozwoju i duchowości

 

Oparty na 4 filarach – dwóch odnoszących się do sfery Idei i dwóch związanych z działaniem – festiwal będzie mocno zakorzeniony w rodzimej, organicznej kulturze, jak i miejscu i czasie, w których będzie się odbywał.

🎵TWÓRCZOŚĆ – SZTUKA 🎵

Przygotowujemy co najmniej dwie sceny MUZYCZNE:

– scenę instrumentalną, głównie w klimatach szeroko rozumianego world music, etno, folk

– scenę w całości elektroniczną – głównie elektronika deepowa, progresywna, melodyjna, tribal, etniczna, z domieszką psychodelii i z nutą orientalną oraz wszelkie odmiany NewAge, chilloutu i ambientu.

A do tego:

– KINO FESTIWALOWE pod auspicjami Szkoły Filmowej w Łodzi

– GALERIA SZTUKI: obrazy, rzeźby, sztuka słowiańska

– TANIEC: pokazy tańca Tribal Fusion Bellydance oraz grupowej improwizacji American Tribal Style®, będącego połączeniem tańców orientalnych, etnicznych tańców północno-afrykańskich i indyjskich oraz flamenco.

🤲 ROZWÓJ – WARSZTATY – PRELEKCJE 🤲

  1. EKOLOGIA i KLIMAT: dbanie o planetę i naturę, filozofia less waste, slow life, vege
  2. PSYCHOLOGIA i ROZWÓJ: osobowości, świadomości, poczucia własnej wartości, szacunku i tolerancji, szczęścia, samopoznania.
  3. TRADYCJA i MISTYCYZM: wierzenia słowiańskie, szamanizm, obrzędy, zwyczaje, historia regionu
  4. ZDROWIE i AKTYWNOŚĆ: taniec, tantra, joga, joga śmiechu, joga twarzy, masaż, dietetyka

🌍 PRZYRODA – EKOLOGIA 🌍 DZIEDZICTWO – SŁOWIAŃSKOŚĆ

Chcemy zadbać o Ziemię i ponownie zbliżyć się do natury. Przyświecają nam filozofię less-waste, slow life, vege. Rezygnujemy z plastiku, segregujemy śmieci. Zależy nam na tym, by prelekcje i warsztaty również dotyczyły ekologii i dbania o Planetę.

Odwołujemy się również do słowiańskości na głębszym, wyższym i prawdziwym poziomie: co nasza symbolika oznacza tak naprawdę, co oznaczała dla ludzi na przestrzeni wieków i jaką niesie energię. Uczyńmy z naszego dziedzictwa podstawę do działania. W dobie zmian klimatycznych, które towarzyszą wielkiej zmianie świadomości mieszkańców planety Ziemia, odwołujemy się do Matki Ziemi pod jej wieloma imionami i postaciami: Gaja, Mokosz, Pachamama, a nade wszystko starosłowiańska bogini SIEMIA – opiekunka kobiet i dzieci, bogini kobiecej mocy, płodności, dobrobytu, patronka całej Natury, ku której się zwracamy. Ponadto starosłowiańskie słowo “siemia” oznacza rodzinę, ród. Możemy to wziąć za kolejną cenną wskazówkę, jaka idzie od naszych przodków.

W ten sposób dochodzimy do nazwy festiwalu, której wielowymiarowość ma podkreślać akcenty ideowe, ale też odnosić się do korzeni – wydarzenie zaś odbywa się na terenie ośrodków położonych bezpośrednio nad rzeką Bug, kilka kilometrów pod Siemiatyczami – wyjątkowym miastem, od wieków kojarzonym z wielokulturowością, gdzie katolicy, prawosławni, Żydzi i Romowie żyli obok siebie, a przez miasto przepływa rzeka Mahomet. Termin z kolei przypada na święto Matki Boskiej Zielnej – starosłowiańskie Mokoszowe. Odkąd zaś przypisaliśmy festiwal pod opiekę bogini Siemi, zaczęła dziać się magia, a “zagęszczenie przypadków na jeden dzień kwadratowy” zaskakuje nawet organizatorów, i tak już przyzwyczajonych i ufających synchroniczności

🔄ENERGIA – TRANSFORMACJA🔄

Jesteśmy fanami ewolucji, jako zmiany następującej małymi krokami – jest ona czymś naturalnym, rozwijającym się swoim tempem, podążając za organicznym cyklem przyrody.

W rewolucjach cenimy zaś wyrazistość ideową i gotowość do działania jednoczącą ludzi ku słusznej sprawie.

Ewolucja naszej cywilizacji odbywa się obecnie bez wystarczającego czasu na refleksję w zawrotnym tempie toteż należy dokonać zwrotu, pewnego przekierowania, by wykorzystać wiedzę przodków i ponownie pójść za naturą.

Z jednej strony patrzymy wstecz i garściami inspirujemy się z tradycji kulturowych i mistycyzmu, a z drugiej strony chcemy patrzeć w przyszłość i iść do przodu, wykorzystując zdobycze technologiczne oraz budując rozwiązania dopasowane do obecnych czasów.

Dlatego jako hasło przewodnie pierwszej, zerowej edycji, ukuliśmy termin ЯƎEWOLUCJA.

ЯƎEWOLUCJA to ewolucja, ale ze zwrotem do natury i z wykorzystaniem tego, co jest nam już znane.

ЯƎEWOLUCJA to pozytywna transformacja przyszłości poprzez powrót do korzeni.

Zapraszamy na STRONĘ INTERNETOWĄ 🙂 https://siemiafestival.pl/

Karnety na festiwal można zakupić TUTAJ: https://ticketclub.pl/kultura/siemia-bug-festival-1433/?fbclid=IwAR1QIi8d43r_Sca_UTlgBFq0PjhGncxPyqk2AcComeMqqFWysNm6cE51R2s