Tegoroczne wakacje zdecydowana większość Polaków spędziła w kraju, a hitem okazała się agroturystyka. I trudno się dziwić. Sielska sceneria, pyszna kuchnia i kontakt z naturą to tylko część z licznych zalet wypoczynku na wsi. Wszystkich, którzy pragną zapoznać się z ofertą polskiej wsi, zapraszamy na wirtualne stoisko „Odpoczywaj na wsi” na stronie www.odpoczywajnawsi.pl.  

Magia polskiej wsi – zalety wypoczynku wśród natury
Polska wieś jest zróżnicowana. Może to być zarówno podmiejska wieś letniskowa, jak i odległa od wielkich ośrodków osada śródleśna; rekreacyjna wieś nadmorska albo uśpiona w dolinie wieś górska. Niezależnie od jej rodzaju, każda skrywa bogactwo rodzimych tradycji, ale może też stanowić żywe centrum kultury. Oferta polskiej wsi skierowana jest do różnych grup odbiorców. Nie tylko dorośli, ale także dzieci docenią walory wypoczynku na łonie natury. Będą miały okazję zwiedzić m.in. zagrody edukacyjne, które przybliżą zwyczaje polskiej wsi, ale i pokażą, jak dawniej wyglądało życie na wsi.

Wirtualne stoisko „Odpoczywaj na wsi” – oferty na wyciągnięcie ręki
Wirtualne targi są świetną formą zapoznania się z bogatą ofertą przygotowaną przez wszystkie regiony Polski bez wychodzenia z domu.  Wirtualne stoisko zrealizowane w ramach kampanii  Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi „Odpoczywaj na wsi” prezentuje wachlarz zróżnicowanych i całorocznych atrakcji przygotowanych przez liczne gospodarstwa agroturystyczne, zagrody edukacyjne oraz inne podmioty turystyki wiejskiej. To wygodny sposób na spokojne wybranie sobie kolejnego celu wypoczynku. Pomogą w tym cztery zakładki: oferta turystyki wiejskiej, wiedza, smaki regionów, twórczość ludowa. Pierwsza z nich umożliwia wybranie interesującego nas regionu, gdzie znajdziemy m.in. noclegi, mapy, opisy przyrody, a także przewodniki i trasy szlaków zarówno turystycznych, jak i rowerowych. W kolejnych poznamy regionalne przepisy na pyszne dania oraz zapoznamy się ze sposobem tworzeniem tradycyjnego rękodzieła. Zanajdziemy również  informacje związane z koronawirusem, żebyśmy mogli cieszyć się bezpiecznym wypoczynkiem. Dzięki wirtualnemu stoisku „Odpoczywaj na wsi” dowiemy się także, dlaczego warto wybrać się na polską wieś oraz co można tam robić i jak aktywnie spędzić czas.

Kampania „Odpoczywaj na wsi” realizowana jest przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi.
Jej celem jest kreowanie wizerunku obszarów wiejskich jako turystycznego rynku oferującego zróżnicowane i całoroczne atrakcje.