Do Krynicy-Zdroju warto przyjechać i zimą, i latem, ponieważ o każdej porze roku czeka tu na turystów wiele atrakcji. Miasto to ponad 200-letnie uzdrowisko, które w okresie międzywojennym odwiedzały polskie elity, a i dziś przybywa tu wielu kuracjuszy. To też duży ośrodek turystyki pieszej, rowerowej, narciarskiej i kulturowej

Atrakcje
W miasteczku otaczają nas zabytkowe domy zdrojowe. W jednym z nich jest muzeum malarza-samouka, Nikifora. Żywe są tradycje występów Jana Kiepury, a muszla koncertowa w parku zdrojowym często rozbrzmiewa muzyką. Współczesne oblicze kurortu kształtują liczne SPA, w tym luksusowe, prowadzone przez dr Irenę Eris, znaną producentkę kosmetyków. Krynica od lat gości kuracjuszy, ale jest także dogodnym punktem turystyki aktywnej. Stoki Jaworzyny Krynickiej, najwyższego z okolicznych szczytów, oplatają trasy narciarskie oraz kolej gondolowa i wyciągi. Na wznoszącej się nad miasteczkiem Górze Parkowej (można na nią wjechać kolejką) kryją się w lesie cztery jeziorka, źródło smacznej wody zwane Bocianówką oraz słynąca łaskami figura Matki Bożej. Krynica ma też wiele atrakcji dla dzieci. Można tu pojeździć konno, są parki linowe, jest Hala Lodowa, gdzie w okresie letnim można pojeździć na łyżwach, są też spływy kajakowe i pontonowe doliną Popradu, minigolf dla dzieci oraz urocze Muzeum Zabawek.

Trasy rowerowe
Krynica i okolice dysponują niezliczoną ilością możliwości spędzenia czasu na rowerze. Trasy zadowolą zarówno amatorów, jak i rowerzystów bardziej profesjonalnych. W terenie oznakowano osiem tematycznych tras wywodzących się od nazw krynickich źródeł o łącznej długości 125 km. Na Krynickim Deptaku tuż poniżej Informacji Turystycznej znajduje się punkt startowy wszystkich tras. Z każdego miejsca w Krynicy można dołączyć do trasy. Można jechać za znakami lub z nawigacją. Na trasach spotkać można kolorowe tabliczki z nazwami poszczególnych tras oraz logo rowerzysty w odpowiednim kolorze.
Dodatkowo można pobrać na swoje urządzenie ślad GPX lub kliknąć na link mapy.cz i jechać „za kropką”. Polecamy pobranie na swoje smartfony bezpłatnej aplikacji nawigującej mapy.cz  i zalogowanie się (wymagane do poprawnej nawigacji).

Krynicki Szlak Cerkwi Łemkowskich
To szlak drewnianych i murowanych cerkwi łemkowskich, położonych na terenie gminy Krynica. Są to dawne cerkwie greckokatolickie, dziś w większości pełniące funkcje kościołów rzymskokatolickich. W obiektach pozostał oryginalny wystrój cerkiewny. Cerkwie zostały  zbudowane na przełomie XVIII i XIX wieku, w typie budownictwa zachodniołemkowskiego. Szlak przebiega przez Krynicę-Zdrój, Berest, Polany, Piorunkę, Czyrną, Mochnaczkę, Tylicz i Muszynkę.

Wśród koron drzew… Słotwiny Arena
Wieża widokowa w koronach drzew zdobyła I nagrodę „Budowa Roku 2019” w prestiżowym konkursie architektonicznym. Z jej szczytu rozciąga się niesamowity widok na okolicę. To jedna z największych atrakcji w Krynicy-Zdroju. Ma 50 metrów wysokości i można ją porównać z 17-piętrowym wieżowcem. Jest kulminacyjnym punktem najdłuższej w Polsce 1030-metrowej ścieżki, poprowadzonej w koronach bujnego drzewostanu. Całość jest na wskroś ekologiczna, bo wykonana z akacji – twardego i elastycznego drewna – gwarantuje konstrukcji stabilność, a tym samym bezpieczeństwo użytkownikom. 15 autorskich tablic i instalacji ścieżki edukacyjnej przybliża przyrodnicze i kulturowe atrakcje Krynicy i okolic.