Polonus, narodowy przewoźnik autokarowy wspiera działania operacyjno-logistyczne Szpitala Narodowego w Warszawie. Nadzorowana przez Ministerstwo Aktywów Państwowych Spółka Polonus S.A. będzie odpowiedzialna za transport personelu medycznego, który będzie niósł pomoc potrzebującym hospitalizacji pacjentom z COVID-19.

Wczoraj oraz dzisiaj z Regent Warsaw Hotel zostały przetransportowane pierwsze grupy funkcjonariuszy Straży Pożarnej, którzy aktywnie uczestniczą w przygotowaniach do rozpoczęcia działalności operacyjnej Szpitala Narodowego.

Polonus jest zawsze tam, gdzie potrzebna jest pomoc. Wiosną uczestniczyliśmy w operacji LOTdoDomu, a teraz wspieramy Szpital Narodowy. Dziękuję za współpracę i sprawne działanie wszystkim, którzy są zaangażowani w ten bardzo ważny projekt – mówi Maciej Acedański, Prezes Zarządu Polonus.

W ramach współpracy każdego dnia autokary Polonus będą przewoziły lekarzy, personel medyczny oraz służby, które będą świadczyły usługi w szpitalu tymczasowym. Autokary zostały do tej operacji odpowiednio przygotowane. Kierowcy posiadają wydzieloną strefę z zamontowaną folią, która odgradza ich od pasażerów. Każdy kierowca posiada maseczkę, rękawiczki i płyn do dezynfekcji. Pojazdy będą regularnie i szczegółowo dezynfekowane profesjonalnym sprzętem. Spółka Polonus posiada odpowiednie doświadczenie w realizacji tego typu akcji specjalnych. Autokary narodowego przewoźnika uczestniczyły w operacji #LOTdoDomu, organizowanej przez Rząd Polski oraz Polskie Linie Lotnicze LOT pomagając pasażerom, którzy wylądowali na Lotnisku Chopina w dojechaniu do ich domów. W ramach operacji #LOTdoDomu Polonus bezpiecznie przewiózł 10,5 tys. pasażerów, realizując 654 specjalne kursy autokarowe.Więcej informacji znaleźć można na www.pksPolonus.pl