Od dzisiaj wszedł w życie projekt Safe stay in Croatia. Jest to specjalnie dedykowana platforma internetowa (https://www.safestayincroatia.hr/pl), na której Goście odnajdą obiekty oznaczone Safe Stay in Croatia, krajowym certyfikatem dotyczącym protokołów bezpieczeństwa w branży turystycznej. Przyznaje go od 2021 Ministerstwo Turystyki i Sportu Republiki Chorwacji.

Mowa o certyfikacie dedykowanym branży turystycznej m.in. destynacjom, obiektom zakwaterowania, firmom transportowym czy atrakcjom turystycznym, które przestrzegają światowych standardów w zakresie ochrony zdrowia i higieny.

Certyfikat Safe Stay in Croatia umieszczony w widocznym miejscu informuje Gości, że jego posiadacz przestrzega aktualnych zaleceń Światowej Rady ds. Podróży i Turystyki oraz Chorwackiego Instytutu Zdrowia Publicznego. Chorwacja od początku pandemii COVID-19 posługuje się również certyfikatem „Safe travels“ przyznanym przez WTTC.

Bezpieczeństwo mieszkańców i Gości zawsze było i będzie naszym priorytetem. Chcemy w ten sposób podkreślić, że Chorwacja jest dla naszych Gości miejscem bezpiecznym i dobrze przygotowanym na ich przyjazd. Odwiedzający nasz kraj z łatwością odnajdą bezpieczne hotele, restauracje, usługi transportowe, destynacje i atrakcje turystyczne. Zapewni to im poczucie bezpieczeństwa i komfortu podczas planowania pobytu oraz wypoczynku w Chorwacji.

„Podczas przygotowań do tegorocznego sezonu turystycznego, na który niestety nadal ma wpływ pandemia to właśnie bezpieczeństwa oraz zdrowie Gości i naszych obywateli postawiliśmy na pierwszym miejscu. Mowa o projekcie, który powstał przy współpracy z Radą ds. Odbudowy i Rozwoju Turystyki, jej członkami są wszystkie stowarzyszenia branżowe w Chorwacji”, powiedziała Nikolina Brnjac, Minister Turystyki i Sportu Republiki Chorwacji.

Za kampanię promocyjną projektu odpowiedzialna jest Chorwacka Wspólnota Turystyczna.
„Działania promocyjne będziemy realizować wiosną między innymi w Polsce. Naszym celem jest przekazanie wiedzy na temat protokołów sanitarno-epidemiologicznych, które obowiązują na terenie Chorwacji”, powiedział Kristjan Staničić, Dyrektor Generalny Chorwackiej Wspólnoty Turystycznej.

„Oprócz strony internetowej w języku polskim również przygotowaliśmy filmik promocyjny poświęcony tej tematyce. Wszystkie akcje reklamowe i informacyjne będą prowadzone pod wspólnych #SafeStayInCroatia. Nie możemy się już doczekać, aby znów powitać naszych Gości i przyjąć ich w Chorwacji w sposób bezpieczny i odpowiedzialny”, powiedziała Agnieszka Puszczewicz, Dyrektor Przedstawicielstwa Chorwackiej Wspólnoty Turystycznej w Polsce.

Filmik promocyjny jest dostępny pod linkiem:

Tekst i zdjęcia: Chorwacka Wspólnota Turystyczna przedstawicielstwo w Polsce