Zurab Pololikashvili, Sekretarz Generalny Światowej Organizacji Turystycznej (UNWTO), który przebywał na wakacjach na Dominikanie, zaznaczył, że wybrał ten kraj jako cel swojej rodzinnej podróży ze względu na jego piękno i gościnność, ale także ze względu na bezpieczeństwo, z jakim zarządza się turystyką. Podczas wizyty w siedzibie rządu, na powitanie prezydenta Luisa Abinadera, Pololikaszwili podkreślił, że kraj jest dowodem na to, że można podróżować odpowiedzialnie i że Republika Dominikańska przestrzega wszystkich protokołów, aby zapewnić bezpieczeństwo swoim gościom.

„To, że Sekretarz Generalny UNWTO wybrał Dominikanę jako miejsce docelowe swoich pierwszych rodzinnych wakacji, jest oznaką, że nasza rygorystyczna praca i poszanowanie protokołów bezpieczeństwa budują zaufanie społeczności międzynarodowej” – powiedział podczas swojej interwencji David Collado, Minister Turystyki Republiki Dominikany. „Kraj jest przygotowany na przyjęcie turystów ze swoim protokołem zdrowotnym, wyposażeniem, bezpieczeństwem i infrastrukturą” – powiedział Collado.

Sekretarz Pololikaszwili pochwalił zaangażowanie rządu dominikańskiego, uznając, że nie jest łatwo osiągnąć równowagę między gospodarką a zdrowiem, i podkreślił, że kraj jest wzorem do naśladowania. „Na własne oczy widzieliśmy, że Dominikana jest krajem bezpiecznym” – powiedział Pololikashvili, nazywając kraj rajem dla turystów.

Od 15 września 2020 roku Republika Dominikańska uruchomiła Plan Odpowiedzialnej Turystyki, który obejmuje takie działania, jak zaoferowanie turystom bezpłatnej pomocy obejmującej wszystkie rodzaje sytuacji kryzysowych (w tym możliwość zarażenia koronawirusem) oraz przeprowadzenie testów losowo przybywających pasażerów na lotnisko. Należy pamiętać, że protokoły bezpieczeństwa dominikańskiego przemysłu turystycznego zostały zatwierdzone i certyfikowane przez międzynarodowe organizacje Bureau Veritas oraz Światową Radę Podróży i Turystyki (WTTC). Ponadto Ministerstwo Turystyki uruchomiło Centrum Informacji Turystycznej, interaktywną platformę, która odpowiada na najczęściej zadawane pytania przez osoby planujące wizytę w tym kraju (https://www.drtravelcenter.com/es).

O Republice Dominikańskiej
Nie ma drugiego takiego kraju jak Republika Dominikańska. Wyróżnia się przede wszystkim niezwykłą ofertą wycieczek, bogatą kulturą, mnóstwem przeróżnych udogodnień i piękną pogodą przez cały rok. Dzięki bezpośrednim połączeniom z większości lotnisk na świecie jest również łatwo dostępna destynacja. To oaza idealna dla celebrytów, par, ale także dla rodzin. Od szlaków, przez nieodkryte plaże aż po światowej sławy pola golfowe, tutaj można odpocząć w różnego rodzaju miejscach zakwaterowania czy też w luksusowych hotelach. Warto zwiedzić historyczne zabytki, delektować się typowo dominikańskimi potrawami lub uciekać od cywilizacji w ekoturystycznych kierunkach w otoczeniu pięknych parków narodowych, wśród gór i rzek.

Otoczona Morzem Karaibskim od południa i Oceanem Atlantyckim od północy, Republika Dominikańska oferuje różnego rodzaju sporty, rekreację, rozrywkę lub ekskluzywne atrakcje kulturalne, takie jak taniec lub karnawał. Nie zapominajmy również o dominikańskich rarytasach, takich jak cygara, rum, czekolada, kawa, bursztyn i larimar. W każdym regionie znajdą coś dla siebie podróżnicy o różnych wymaganiach i budżetach. Czeka tu pełna przygód Puerto Plata, obfita Samaná, zabytkowe Santo Domingo, słoneczna Punta Cany, luksusowa La Romany, wesołej Barahona i inne regiony. Aby uzyskać więcej informacji i rozpocząć planowanie podróży, odwiedź oficjalną stronę Ministerstwa Turystyki Republiki Dominikańskiej www.godominicanrepublic.com