Ponad 80% uprawnionych mieszkańców miasta jest już zaszczepionych przeciwko COVID-19 
Miasto uruchamia kampanię w mediach społecznościowych 
Turyści mają wrócić od 23 maja 

Tel Awiw-Jafo ogłosił, że jest gotowy na powrót międzynarodowych turystów, obiecując bezpieczne i wyjątkowe doświadczenia zarówno dla nowych, jak i powracających gości.
W następstwie wiodącej na świecie kampanii szczepień przeciwko COVID-19 Państwo Izrael zaplanowało ponowne otwarcia dla zagranicznych turystów 23 maja. Miasto rozpoczęło międzynarodową kampanię wideo zatytułowaną „Tel Awiw – dostaniemy się tam”.
Humorystyczna kampania wideo w mediach społecznościowych pokazuje ostatnie przygotowania Tel Aviv-Yafo do powrotu odwiedzających, w tym ratownika doskonalącego zasolenie morza, hotelowego sprzątacza poprawiającego umiejscowienie poduszek w czekoladzie, a nawet strażnika muzeum sztuki udoskonalającego swój „uścisk” „technika.
Film można obejrzeć i pobrać tutaj: https://bit.ly/3b4wvbR

Tel Awiw-Jafo powrócił do swojego pełnego życia w ostatnich tygodniach i miesiącach, kiedy wszystkie atrakcje turystyczne w „Nonstop City” otwierają swoje podwoje, a mieszkańcy zapełniają miejskie restauracje, bary, muzea i teatry.

Ron Huldai, burmistrz Tel Awiwu-Jafo:
„Drodzy turyści, tęskniliśmy za Wami! Turystyka przyjazdowa jest integralną częścią tożsamości Tel Awiwu-Jafo i cieszę się, że wkrótce znów Was będę gościć.  Rozumiemy obecnie zakres naszej odpowiedzialności. Twoje bezpieczeństwo i zdrowie jest najwyższym priorytetem dla całej branży turystycznej miasta. Oprócz usług i gościnności o międzynarodowym standardzie zrobimy wszystko, aby zapewnić dobrą zabawę i bezpieczny powrót do dom ”.

Sharon Landes-Fischer, CEO Tel Aviv Global & Tourism:
„Tel Aviv-Yafo, miasto nonstop, wraca do gry. Dzięki naszej wiodącej na świecie kampanii szczepień, jesteśmy gotowi powitać z powrotem międzynarodowych gości w naszym mieście. Żegnamy się z COVID-19, mówimy „shalom” i witamy z powrotem wszystkie języki świata na naszych ulicach. Do zobaczenia wkrótce w Tel Aviv-Yafo ”.

Gdy podróżni planują swoje pierwsze międzynarodowe podróże po koronawirusie, miasto rozumie, że zaufanie i bezpieczeństwo będą ich najwyższym priorytetem podczas pobytu za granicą.
Obecnie ponad 80% kwalifikujących się mieszkańców w Tel Awiwie-Jafo jest w pełni zaszczepionych przeciwko COVID-19, co zapewnia bezpieczne doświadczenia i interakcje w całym mieście. Wejście do hoteli, restauracji, klubów nocnych i innych zatłoczonych atrakcji jest uzależnione od dowodu szczepienia lub negatywnego wyniku testu na COVID-19.
Dla tych, którzy wolą spędzać czas na świeżym powietrzu, ciepły, śródziemnomorski klimat Tel Awiwu-Jafo, który jest tu przez cały rok umożliwia odwiedzającym spędzenie czasu na cieszeniu się atrakcjami turystycznymi miasta na świeżym powietrzu – w tym 14-kilometrowym odcinkiem śródziemnomorskich białych piaszczystych plaż, rozległych bulwarów i ponad 300 słonecznych dni w roku.

Tel Aviv-Yafo uruchomił również filtr na Instagramie wzywający potencjalnych gości do odkrycia ich następnych wakacji w mieście. Od wypoczynku na plaży po doświadczenia historyczne, kulinarną doskonałość i kulturę – filtr podkreśla wiele aspektów wizyty w mieście. Filtr można pobrać tutaj: https://www.instagram.com/ar/916505569141887/
Tel Awiw-Jafo cieszył się rekordowym rokiem turystyki przed wybuchem COVID-19, przyjmując prawie 3,8 miliona noclegów w lokalnych hotelach w 2019 roku i rejestrując średni wskaźnik obłożenia na poziomie 76%. Turystyka przyjazdowa wniosła 1,34 miliarda dolarów do lokalnej gospodarki w 2019 roku.
Według danych przekazanych przez Ministerstwo Turystyki, prawie trzy czwarte (74%) wszystkich przybyłych z zagranicy do Izraela odwiedziło Tel Awiw-Jafo w 2019 roku.
Miasto wykorzystało miniony rok do przyspieszenia inwestycji i modernizacji infrastruktury turystycznej. Pomimo ograniczeń w podróżowaniu, w całym mieście otworzyły się nowe hotele – wypełniając lukę między podażą a popytem turystycznym.

Oprócz powrotu gości z tradycyjnych rynków turystycznych, miasto z niecierpliwością oczekuje na przyjęcie grup i turystów indywidualnych przybywających po raz pierwszy ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich, Bahrajnu i Maroka.

* Informacje na temat wszystkich atrakcji turystycznych i wydarzeń w mieście można znaleźć na stronie: https://visit.tel-aviv.gov.il/ *