Drodzy Czytelnicy

Dziś większość z nas pozostaje u siebie, odkładając dale-kie eskapady na lepszy czas. Warto więc rozejrzeć się bliżej i odkryć to, co dotychczas przegapiliśmy, nie docenialiśmy.

Zachwycamy się zamkami nad Loarą, często nie wiedząc, co posiadamy. Przekonajcie się, przemierzając z nami szlak gotyckich zamków północno-wschodniej Polski. A jeśli zechcecie zbliżyć się do natury, wybier-zcie się z nami na pomorskie szlaki kajakowe. Zabier-zemy Państwa także do Elbląga na niezapomniany rejs Kanałem Elbląskim. Przejazd statkiem po trawie…? To ekscytujące i tylko tutaj.

Zawitamy do Gołdapi, jedynego uzdrowiska na Warmii i Mazurach, a żeby odczarować biegun zimna – do Suwałk, krainy słońca i jezior. W Toruniu przekonacie się, że to nie tylko miasto Kopernika i katarzynek. Nad morzem wybier-amy kameralne Darłowo i okolice. Naprawdę warto.

Jeśli wolicie południowe klimaty, to przede wszystkim Jura Krakowsko-Częstochowska. Szlak Orlich Gniazd z dawnymi warowniami, bogactwo olśniewających form skalnych i piękno przyrody.

Zajrzyjmy też do Sandomierza go galerii Cezarego Łutowicz, który odkrył dla biżuterii krzemień pasiasty, występujący tylko w jednym miejscu na świecie, w Górach Świętokrzyskich. W Puławach udamy się na randkę z historią w romantycznym parku. Do miasta przyciąga przede wszystkim rezydencja Adama i Izabeli Czartorys-kich, największa atrakcja w regionie.

Podczas podróży zatrzymaliśmy się w wielu interesujących miejscach, często niedocenianych lub nieznanych. Przeko-najcie się sami, że warto je odwiedzić.

Dla niezmotoryzowanych mamy dobre wieści. W wiele z tych miejsc zabierze Państwa Polonus. Dotrzecie do nich w komfortowych warunkach i bezpiecznie.

Bożena Miller
redaktor wydania

Link do numeru: Swiat