“USA. Droga 66 i Dziki Zachód” to dla nas wyjątkowa książka. Jest bowiem wynikiem jednej podróży. Wszystkie zdjęcia, które w niej zobaczycie, zostały zrobione podczas jednego wyjazdu. Okazało się, że 33 dni to kawał czasu by spotkać fascynujących ludzi, zobaczyć niezwykłe miejsca, poznać niezwykłe opowieści. Stany są krajem, do którego można wracać przez całe życie i zawsze będzie tu coś nowego do odkrycia. Przemierzanie Drogi 66 było spotkaniem z legendą i naszymi marzeniami. W książce opisaliśmy dla was kilka historii, których nie znalazłam w innych publikacjach. Dlaczego Olive Oatman do końca życia tęskniła za swą indiańską rodziną? Co kryje się w naskalnych rytach Hopi? Jakie sekrety kryją w sobie reklamy Burma-Shave? Czy Two Guns jest naprawdę miejscem przeklętym? Gdzie jest miniatura Monument Valley i jakie niespodzianki czekają was w Dead Valley?

Na własnej skórze sprawdziliśmy jak wygląda legalne biwakowanie na dziko. W sercu pozostało nam wspomnienie nocy na krawędzi Marble Canyon, gdy w niebo leciały iskry z ogniska, a w dole widzieliśmy biwak ludzi spływających Kolorado. Albo noc w Valley of Gods, gdzie wręcz fizycznie czuło się odwieczność skał wokół. Wschód księżyca nad Monument Valley widziany z naszego namiotu. Wiatr rozwiewający piasek na pustyni Mojave…

Podróż przez Stany dla każdego jest inna – bo nawet jadąc tą samą drogą, każdy znajduje swoje przeżycia. Może właśnie dlatego nigdy się to nie znudzi? W naszej książce podróż jest punktem wyjścia do opowiedzenia o ludziach i miejscach, którzy nas zafascynowali. Dlatego to nie my jesteśmy jej głównym bohaterem, lecz spotkania w podróży.

Mamy nadzieję, że zainspirujemy was do wyruszenia przed siebie!

Książka do kupienia w autorskim sklepie www.namib.pl oraz księgarniach podróżniczych.

Anna i Krzysztof Kobusowie
“USA. Droga 66 i Dziki Zachód”
wydanie I, październik 2021, wydawnictwo TravelPhoto