Ponad 14 000 zagranicznych gości, odwiedzających portal internetowy www.germany.travel, wybierało w okresie od stycznia do końca lipca 2021 r. turystycznych faworytów Niemiec. Ubiegłoroczny zwycięzca – największa na świecie makieta modelarstwa kolejowego Miniatur Wunderland w Hamburgu – po raz czwarty z rzędu zajęła pierwsze miejsce.

Park rozrywki Europa-Park w Rust na drugim i zamek Neuschwanstein w Bawarii na trzecim miejscu, utrzymały swoje lokaty z poprzedniego roku. Inne atrakcje, jakie znalazły się w pierwszej dziesiątce w 2021 r., to park rozrywki Phantasialand w Brühl, zabytkowe miasto Rothenburg ob der Tauber, Szlak Romantyczny, historyczne Drezno, Berlin, Park Narodowy Schwarzwald i Muzeum Kryminalistyki w Rothenburgu.

Petra Hedorfer, prezes zarządu Niemieckiej Centrali Turystyki (DZT) komentuje: „Tak duże zainteresowanie uczestników badania ankietowego świadczy o sile oddziaływania Niemiec, jako marki turystycznej, nawet w czasach kryzysu. Wyniki głosowania naszych potencjalnych klientów odzwierciedlają autentyczne opinie, które atrakcje turystyczne są według nich szczególnie popularne i poszukiwane. Wejście do TOP 100 stało się w niemieckiej turystyce tożsame z gwarancją jakości, co przedsiębiorstwa turystyczne chętnie wykorzystują jako argument sprzedażowy w marketingu międzynarodowym.“

Pełny ranking TOP 100, utworzony w oparciu o wyniki ankiety internetowej, jest dostępny na stronie DZT w zakładce https://www.germany.travel/en/top-100/travel-attractions.html.

Każdy z odwiedzających tę stronę może wybrać kategorie, którymi jest najbardziej zainteresowany. Są one następujące: miasta, parki edukacyjne i tematyczne, parki rozrywki i zoologiczne, parki narodowe, muzea, jarmarki bożonarodzeniowe, cuda natury, zamki i pałace.

Czołówka rankingu Top 100 roku 2021

  1. miejsce: Miniatur Wunderland Hamburg

Od otwarcia, dokładnie 20 lat temu, miniaturowy świat kolejnictwa Miniatur Wunderland w Hamburgu osiągnął rozmiary największej na świecie makiety modelarstwa kolejowego. Do tej pory 20 milionów gości z całego świata zwiedziło stale rozrastającą się miniaturową krainę położoną w hamburskiej dzielnicy Speicherstadt, która zresztą dorobiła się już sześciu wpisów w Księdze Rekordów Guinnessa.

  1. miejsce: Europa-Park Rust

Największy park rozrywki w Niemczech z ponad 100 ekscytującymi atrakcjami i pokazami, parkiem wodnym Rulantica oraz sześcioma hotelami tematycznymi z licznymi restauracjami i ofertami wellness. W centrum rzeczywistości wirtualnej YULLBE goście odkrywają wirtualne światy, a podczas wieczornych pokazów przy kolacji mogą połączyć znakomitą rozrywkę z doznaniami kulinarnymi. Park znajduje się w kraju związkowym Badenia-Wirtembergia.

  1. miejsce: Zamek Neuschwanstein

Budowlę zaczął wznosić król Ludwik II w 1869 r.i była ona wzorowana na średniowiecznych zamkach niemieckich władców. Wyjątkowymi walorami tego obiektu są: wspaniała architektura, bogate wnętrza i położenie na masywie skalnym, otoczonym szczytami Alp Bawarskich.

Obecnie zamek należy do najbardziej rozpoznawalnych symboli Niemiec. Każdego roku około 1,5 miliona turystów z całego świata ulega fascynacji i inspiracji podczas zwiedzania tego bajkowego zamku.
www.germany.travel

Tekst: Niemiecka Centrala Turystyki (DZT), opr. MF
Zdjęcia:
1.   Miniatur Wunderland w Hamburgu, Fot. DZT
2.   Europa Park w Rust, Fot. Europa Park
3.   Zamek Neuschwanstein w Füssen, Fot. DZT/Francesco Carovillano

Europe, Germany, Baviera, Neuschwanstein Castle.